חברות השמירה להסתדרות: "לא נעביר עובדים להעסקה ישירה אחרי שחתמנו על הסכם קיבוצי"

יו"ר איגוד חברות השמירה, פיני שיף: "לא מעניין אותנו אם מדובר בספין. על הכף מונח עתידן הכלכלי של חברות האבטחה"

טלי חרותי-סובר

חברות השמירה מתנגדות בתוקף להעברת עובדי שמירה להעסקה ישירה, כפי שהתפרסם לאחרונה בערוץ 10. עם זאת, בעוד ההסתדרות מדברת על העברת מאות ואלפי עובדים להעסקה ישירה, הרי שהאוצר מדבר על עשרות במקרה הטוב, וגם אלה רק מאבטחי משרד ראש הממשלה.

יו"ר איגוד חברות השמירה, פיני שיף, ששלח אתמול (א') מכתב שכותרתו "בהול" ליו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בו נטען כי היו"ר פועל ללא גיבוי חברי ההסתדרות. אחרי מכתב קודם בו הרגיע שיף את החברות בטענה כי עובדים שיועברו להעסקה ישירה הם עובדי ליבה ולא שומרים או מאבטחים, הגיע הפרסום האחרון, שמטריד מאוד את חברות השמירה: "הנהלת הארגון מבקשת להיפגש איתך בדחיפות יתרה", כותב שיף לניסנקורן, "שימת ליבך למה שמתרחש: אתה מנהל מגעים על קליטה ישירה של עובדי ליבה במקצועות רפואה, הוראה, עובדים סוציאליים וכד, ומשרד האוצר מפרסם קליטת אלפי עובדי אבטחה! מה קורה פה? אותנו באמת לא מעניין אם זה ספין, תרגיל במו"מ או הפעלת לחץ.

פיני שיףצילום: עופר וקנין

"מבחינתנו,אנו מתייחסים לפרסום כנכון, ואם זה כך - אוי לענף האבטחה! לשם מה טרחנו חודשים לחתימת הסכם קיבוצי מיטיב? להכרזת האוצר יש משמעות דרמטית לחברות האבטחה, זה לא משחק ילדים, על הכף מונח עתידן הכלכלי של חברות האבטחה! קליטה ישירה של מקצועות ליבה, אינה משפיעה כפי שתשפיע "לקיחת" מאות או אלפי מאבטחים מחברות האבטחה והעברתם להעסקה ישירה על ידי משרדי הממשלה. להחלטה שכזאת יש אינרציה, תהליך הידרדרות שלא נוכל לעצור אותו.

"אבי, מבחינתנו זו שעת חרום. אני מבקש כי תבדוק היום במגעיך עם האוצר את פשר הדברים ותעדכנני. הענף כמרקחה, ואני חייב תשובות לחברות. כאמור, מבקש כי תקבע בהקדם האפשרי פגישה עם הנהלת הארגון. החברים משדרים לי דאגה רבה מאוד וחייבים להבהיר את פשר הפרסומים".

אנשי ענף השמירה אינם היחידים איתם לא מדברים, לא מהאוצר ולא מההסתדרות. גם העמותות המפעילות את חסות הנוער (הוסטלים ומעונות ממשלתיים) אותם דורשת ההסתדרות להעביר להעסקה ישירה, אף שמירב העובדים הם סטודנטים בחצאי משרות - אינן משותפות בתהליך.

מן ההסתדרות לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker