חוק הסייעת השנייה בגנים: דרושים 4,600 סייעים וסייעות בגילאי 55-25

בעקבות חוק הסייעת השנייה, ברשויות המקומיות יצטרכו לגייס עשרות סייעים וסייעות לגני הילדים

טלי חרותי-סובר

חוק הסייעת השנייה בכל גן ילדים לגילאי 3–4, אליו מגיעים 30 ילדים ומעלה, העמיד לא מעט רשויות מקומיות בפני עובדה מוגמרת: במהלך החופש הגדול יש לקלוט 4,600 סייעות ברחבי הארץ לגנים השונים.

הבהילות והדרישה לכוח אדם איכותי הביאו את עיריית כפר סבא לצאת בקמפיין מאסיבי לגיוס סייעים וסייעות, תוך הבטחת איכות עבודתם במהלך השנים. העירייה מבטיחה סבסוד הכשרה פדגוגית ואקדמאית, ואפשרות למסלול קידום במערכת החינוך העירונית למי שיצטיין.

צילום: עיריית כפר סבא

את קורס "סייעות פדגוגיות", שאורכו שנתיים (אחת לשבוע אחרי הצהריים) יעבירו אנשי חינוך מהאקדמיה, והוא מוכר על ידי השלטון המקומי ונותן לסייעת נקודות זכות ללימודים עתידיים במוסד אקדמי בדרך לרכישת תואר. בנוסף, עיריית כפר סבא מציעה הדרכה מקצועית אונליין לאורך השנה. בשלב זה נדרש מן הפונים, גברים ונשים, ניסיון בעבודה עם ילדים ותעודת בגרות של 12 שנות לימוד. לעבודה יוכלו להתקבל גם נשים ללא 12 שנות לימוד שיעברו מסלול הכשרה מיוחד בתחום השכלת מבוגרים, עם כניסתן לעבודה.

את הקמפיין של עיריית כפר סבא ניתן לראות ברחבי העיר בשילוט חוצות, בקבוצות וואטסאפ של הורים ובדפי פייסבוק. רוב המודעות פונות לנשים, כשבאותיות הקטנות המשרה מופנית לשני המינים. 

במקביל, בהודעת הדרושים ננקבו הגילאים 25–55, מה שאינו מאפשר לכוח אדם מבוגר יותר לגשת למיונים. ככל הנראה, בעיריית כפר סבא יוצאים מתוך הנחה כי מדובר בעבודה פיזית, וכי אף גבר או אישה בגילאי 55 ומעלה אינו יכול לבצע אותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker