מאות עובדי פרטנר יפרשו מרצון; עובד עם 10 שנות ותק יקבל 9 משכורות בנוסף לפיצויים

על פי התוכנית, שהיא ראשונה מסוגה בפרטנר, עובד עם ותק של 3 שנים ומעלה יוכל לבקש להיכלל בתוכנית הפרישה, שתכלול תנאים מועדפים

חיים ביאור
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מאות מעובדי חברת הסלולר פרטנר יפרשו במסגרת תוכנית פרישה מרצון, שעליה סיכמו בסוף השבוע שעבר ההסתדרות, הנהלת פרטנר וועד העובדים.

על פי התוכנית, שהיא ראשונה מסוגה בפרטנר, עובד עם ותק של 3 שנים ומעלה יוכל לבקש להיכלל בתוכנית הפרישה, שתכלול תנאים מועדפים. תוכנית הפרישה מופעלת החל מהיום למשך שבועיים וחצי והיא אינה כוללת אנשי מכירות ושירות לקוחות מכיוון שפרטנר מעוניינת לשמר עובדים אלה. בפרטנר, שבשליטת חיים סבן ובניהולו של איציק בנבנישתי, מועסקים כיום 4,000 עובדים.

בנוסף לשחרור של מלוא הכספים (תגמולים ופיצויים) שצברו לזכותם בקופות, העובדים הפורשים יהיו זכאים למענקים שיחושבו על פי מודל משולב של קבוצות גיל ושנות ותק. כמו כן, כל עובד שיפרוש יהיה זכאי למענק נוסף בגובה שתי משכורות. לדוגמא, עובד בן 43 עם 10 שנות ותק בחברה יהיה זכאי למענק של 5 משכורות נוספות בגין הוותק שלו ולשתי משכורות נוספות בגין קבוצת הגיל שבה הוא נמצא. יחד עם שתי המשכורות הנוספות שיקבל כל אחד מהפורשים, עובד זה יהיה זכאי לפיצוי כולל בגובה 9 משכורות, בנוסף לפיצויים שנצברו לזכותו בקופתו.

סניף של פרטנר בירושליםצילום: אי־אף־פי

הנהלת פרטנר עשויה להאריך את תוקפה של תוכנית הפרישה אם לא יימצאו די עובדים שיסיכמו לפרוש. עם זאת, כדי לעודד פרישה, הוחלט כי תמריץ נוסף, בגובה חצי משכורת, יינתן לכל העובדים שיצטרפו לתוכנית הפרישה בשבועיים הקרובים. עובדים שברשותם רכב חברה יהיו זכאים במסגרת תוכנית הפרישה לרכב לתקופה של חודשיים נוספים.

כמו כן, לפי דרישת ההסתדרות, פרטנר התחייבה לצמצם את מספר העובדים המועסקים בה באמצעות חברות קבלניות. הנהלת החברה גם לא תציג דרישה לתוכנית התייעלות נוספת לפחות עד סוף 2015, מועד שבו צפוי להיחתם הסכם עבודה קיבוצי בחברה.

תוכנית הפרישה גובשה על רקע הירידה ברווחי פרטנר. יו"ר ועד העובדים, קרן אופק, אמרה שהתוכנית גובשה בלא שקדמו לה הכרזה על סכסוך עבודה או עיצומים מצד העובדים. נציג ההסתדרות, יקי חלוצי, העומד בראש איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק הגדיר, את ההסכם כ"יום הסטורי בפרטנר ועדות לכך שיחסי עבודה קיבוציים לא רק עוזרים לעובדים, אלא גם מאפשרים לחברה לשמור על יציבותה במצבו הלא קל של שוק הסלולר".

סמנכ"ל משאבי אנוש בפרטנר, עינת רום, הגדירה את תוכנית הפרישה כ"הישג חשוב מכיוון שהיא מאפשרת לחברה לבצע תהליכי התייעלות הכרחיים לשמירה על איתנותה העסקית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker