באוצר לא מאמינים במכרזים? כחלון מבקש פטור למינוי ראש מטה הדיור

שר האוצר הצהיר בעבר כי אביגדור יצחקי יהיה זה שימלא את התפקיד

טלי חרותי-סובר

מסע המינויים למשרות אמון שהחל עם המנכ"לים במשרדי הממשלה, עבר ככל הנראה גם למשרות הסמנכ"לים בחסות ההסכמים הקואליציונים ומגיע גם למטה הדיור. ביום ראשון תוגש לשולחן הממשלה הצעת מחליטים המבקשת לפטור את מינוי יו"ר מטה הדיור מחובת מכרז.

"הליך המינוי ייעשה בהליך המקובל למנכ"ל משרד ממשלתי", נכתב בהצעה, "כישוריו והתאמתו של המועמד ייבדקו על ידי ועדת מינויים ברשותו של נציב שירות המדינה". המשמעות פשוטה: המשרה החשובה הזו תהפוך למשרת אמון של שר האוצר, ממש כמו המנכ"ל של משרדו. לעומת מנכ"ל שנחשב יד ימינו של השר, לכן יש המוצאים הגיון מסוים בהגדרתו כמשרת אימון, לא ברור מדוע יו"ר מטה הדיור צריך לסור למשמעתו של השר הממנה אותו, כשתפקידו הוא תיאום בין הגורמים הממשלתיים העוסקים בנושא.

אביגדור יצחקיצילום: מוטי מילרוד

ההסבר שנותן כחלון בהצעה הוא כי "בשל החשיבות של יו"ר מטה הדיור, מורכבות המשימות המוטלות עליו והעובדה שסמכויותיו אינן קבועות בחוק, ריבוי הגורמים הממשלתיים המעורבים בתחום, והעובדה שהוא כפוף ישירות לשר האוצר – מוצע לפטור ממכרז את מינויו", הוא כותב.

היועץ המשפטי של משרד האוצר אישר כי אין מניעה משפטית למהלך. כחלון, עם זאת, זהיר – הוא מבקש פטור לתפקיד רק עבור הממשלה הזו.

מכרז או לא מכרז, אביגדור יצחקי, לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה בתקופת אריק שרון, כבר הוכרז על ידי שר האוצר כמועמד לתפקי,ד ומאז חודש יוני כבר מכהן בפועל כיו"ר המטה. כחלון מייעד ליצחקי עוד לא מעט תפקידים ביניהם יושב ראש המועצה הארצית לתכנון ובנייה וכן יושב ראש הועדה הארצית לתכנון ובנייה של תשתיות לאומיות.

מלשכת השר כחלון נמסר כי "יצחקי אינו עוד עובד עדיין בשכר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker