עובדי חברת PHI - מיזם משותף לפרטנר ולהוט מובייל - התאגדו בכוח לעובדים

עובדי החברה המשותפת לפרטנר והוט בחרו בכח לעובדים לאחר אכזבה מההסתדרות שטיפלה בהם עד עתה

טלי חרותי-סובר

עובדי PHI, החברה המשותפת לפרטנר והוט, הודיעו להנהלת החברה על הפיכתו של כוח לעובדים לארגון היציג בחברה וקראו להנהלה לשבת עימם למו"מ לכינון הסכם קיבוצי בחברה כנדרש בחוק.

חברת PHI הוקמה לפני כשלושה חדשים כמיזם ראשוני בארץ. במסגרת המיזם, המתנהל כחברה עצמאית, אוחדו רשתות פרטנר והוט מובייל לכדי רשת משותפת שתחסוך לשני הצדדים מאות מיליוני שקלים. עובדי רשתות משתי החברות אוחדו למחלקה אחת (מקום מושבה באיירפורט סיטי) ושאר העובדים (כשליש בכל חברה) פרשו או פוטרו.

נציג כוח לעובדים מצרף עובד HOT לוועדצילום: אליהו הרשקוביץ

עד עתה טופלו העובדים האלה על ידי ההסתדרות, אלא שזו, לטענתם, איכזבה. הם גילו כי עובדי שתי החברות חתומים על שני הסכמים שונים, והתנאים הניתנים להם שונים. כך למשל קיבלו עובדי הוט הבטחה להגנה תעסוקתית למשך שנה וחצי, בעוד עובדי פרטנר לשנה, אך בתנאי פרישה טובים יותר. לטענת העובדים' מדובר ביצירת עובדי דור א' וב' בחברה חדשה לחלוטין.

ההסתדרות מצידה טענה כי נחוצים היו שני הסכמים שונים מול שתי החברות עד להקמת חברה אחת, אלא שזה לא סיפק את העובדים שפנו לארגון המתחרה. "לטובת המיזם הזה נבחרו טובי העובדים בשתי החברות", אומר צחי ליבנת מראשי ההתארגנות. "אנחנו יחידת העילית של שתי החברות, קבוצה מצוינת של מהנדסים הנדסאים ,טכנאים, עובדי תפעול מקימי אתרים, אנשי כספים ונכסים, אך מבחינת ההנהלות, החברות נועדנו להיות עובדי קבלן". "כל שאנו רוצים הוא להבטיח את מקום עבודתנו, בכדי להמשיך ולתת את השירות המקצועי אליו מורגלות החברות והלקוחות", מוסיף איתן דהן, חבר הנהגה נוסף.

כח לעובדים פנה להנהלה בבקשה להפגש ולדון על הסכם היחול על כלל העובדים, בין אם הם באים מפרטנר או מהוט, מעט מעל 100 עובדים בחברה החדשה. התארגנות העובדים ב-PHI היא התארגנות העובדים הראשונה של כוח לעובדים בתחום הסלולרי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker