ניסנקורן וכחלון נפגשו בניסיון למנוע שביתה

מההסתדרות נמסר כי בעקבות היעדר ההסכמה בין השניים, תימשך ההיערכות לקראת השביתה, המתוכננת להתחיל ב–22 ביולי בשירותים רבים במגזר הציבורי

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

דרישת ההסתדרות לצמצם את התופעה של העסקת עובדי קבלן במגזר הציבורי נותרה ללא מענה - כך עולה מהפגישה שקיימו אתמול שר האוצר משה כחלון ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.

מההסתדרות נמסר כי בעקבות היעדר ההסכמה בין השניים, תימשך ההיערכות לקראת השביתה, המתוכננת להתחיל ב–22 ביולי בשירותים רבים במגזר הציבורי. בין השירותים שההסתדרות עלולה להשבית או לשבש: נמלי הים, ההמראות מנתב"ג, רכבת ישראל, דואר ישראל, משרדי הממשלה לרבות סניפי הביטוח הלאומי ולשכות התעסוקה, הרשויות המקומיות, מינהלות האוניברסיטאות וכמה מוסדות גדולים כמו קק"ל והסוכנות היהודית.

עובדים במגזר הפרטי, למשל בענפי הסולולר והביטוח, שהתאגדו בשנים האחרונות בהסתדרות, יסתפקו באסיפות מחאה בשעות העבודה, שיגרמו לשיבושים קלים. בשלב זה אין החלטה בשאלת השתתפותם בשיבושים של עובדי הבנקים, שרובם הגדול 
מאוגד בהסתדרות.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן
יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורןצילום: עופר וקנין

ניסנקורן דורש להעביר להעסקה ישירה כמה עשרות אלפי עובדי קבלן המועסקים בתפקידי ליבה במגזר הציבורי, ובהם עובדים סוציאליים המועסקים באמצעות עמותות, מורים ועובדי ניקיון בבתי החולים (להבדיל מעובדי ניקיון במסדרונות משרדי הממשלה והרשויות המקומיות). הוא אינו דורש העברה להעסקה ישירה של עשרות אלפי שומרים, מאבטחים ועובדי ניקיון, שלגביהם נחתמו בשנתיים האחרונות הסכמי עבודה קיבוציים המיטיבים את תנאי העסקתם ושכרם.

ההסתדרות גם רוצה שאלפי עובדי חוזים אישיים במשרדי הממשלה יועברו למסגרת ההסכם הקיבוצי, אף ששכרם של עובדי החוזים גבוה יותר.

הדרג המקצועי באוצר מציע בתמורה שינוי ביחסי העבודה במגזר הציבורי, כך שניתן יהיה לפטר בקלות עובדים שביצועיהם חלשים. ההסתדרות דוחה תנאי זה של האוצר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker