בית הדין לא נעתר לבקשה לצו מניעה - והשביתה בכללית סמייל נכנסה לשבוע השני

כ–3,000 עובדי המינהל והמקצועות הפארא־רפואיים במרפאות סמייל, רפואה משלימה וכללית אסתטיקה לא מגיעים לעבודה ולא ניתנים טיפולים ב-162 מרפאות ■ מחר יקיימו העובדים הפגנה מול משרדי כללית בתל אביב

חיים ביאור

השביתה במרפאות השיניים כללית סמייל, בכללית רפואה משלימה ובכללית אסתטיקה — ש.ל.ה — חברה בת של שירותי בריאות כללית, נכנסה אתמול לשבוע השני.

אתמול החליט בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב שלא להיעתר לפניה של הנהלת ש.ל.ה להוציא צו זמני להפסקת השביתה, והדיון יתקיים רק ביום רביעי, כך שהשביתה תימשך לפחות עד יום זה.

יוסף תומרצילום: דניאל צ'צ'יק

במסגרת השביתה, כ–3,000 עובדי המינהל והמקצועות הפארא־רפואיים במרפאות סמייל, רפואה משלימה וכללית אסתטיקה לא הופיעו לעבודה ולא ניתנו טיפולים ב–162 מרפאות. השביתה מקיפה את כל סוגי הטיפולים, למעט טיפולים תחת הרדמה בחדרי ניתוח או טיפולים ברפואה משלימה לחולי סרטן.

הרקע לסכסוך במרפאות, שעליו הכריזה הסתדרות במאי, הוא מחלוקת בין העובדים להנהלת הכללית בנוגע להסכם שכר קיבוצי חדש, לאחר שתוקפו של ההסכם הקודם פג בסוף 2014. לדברי יו"ר ועד עובדי ש.ל.ה, יוסף תומר, "למרות ניסיונותינו לגשר על הפערים עם הנהלת ש.ל.ה, היא מציגה עמדות נוקשות במשא ומתן ומעסיקה עובדים רבים בתנאים פוגעניים. זו שביתה צודקת, מכיוון שחלק מהעובדים מועסקים במשרות חלקיות ומתקשים לגמור את החודש".

במשא ומתן שהתקיים עד כה, ביקש הוועד תוספות שכר של 200–400 שקל לעובד. הוועד דורש גם לשפר את תנאי העסקתם של העובדים המתוגמלים לפי תפוקות, בהם מטפלים ברפואה אלטרנטיבית ושינניות, המתוגמלים לפי מספר הטיפולים שהם מעניקים.

מהנהלת ש.ל.ה נמסר כי העובדים מועסקים בהתאם להסכם הקיבוצי, המקנה להם תנאים טובים לעומת הנהוג בענף. "השכר המינימלי לעובדי המינהל בש.ל.ה גבוה ב–7.4% משכר המינימום במשק. בנוסף, הם מקבלים תוספת משמרות בעבור עבודה אחרי השעה 14:00. העובדים התפוקתיים — שינניות ומטפלים — מקבלי אחוזים מתוך הכנסות החברה בגין הטיפולים שהם מבצעים. השכר לקבוצה זו עבור כל טיפול הוא 60–250 שקל לשעה וכולל דמי הבראה ונסיעות. אם אין מטופלים — נקבע שכר מינימלי שעתי.

"בימים האחרונים חלה התקדמות במשא ומתן, וצר לנו שהוועד בחר בדרך של הסלמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker