מנכ"ל ארגון חברות השמירה: "ההסתדרות לא תילחם להעברת השומרים להעסקה ישירה"

לדברי הארגון, ההסתדרות מתמקדת במקצועות הליבה, בעובדים הנמנים על מקצועות הרפואה, מורים, עובדים סוציאליים ולבורנטים

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המושג "עובדי קבלן" בגינו עומדת ההסתדרות לצאת לשביתה כללית, כדי להעבירם להעסקה ישירה, שנוי במחלוקת. בעוד האוצר מדבר על עובדי מיקור חוץ שנותנים שירותים למשרדי הממשלה שלא דרך חברות כח אדם, אך פועלים כתף אל כתף עם עובדי המדינה, הרי שעובדי קבלן באופן מסורתי הם דווקא עובדי הניקיון והשמירה, שאינם נותנים שירותי ליבה.

אתמול (ד') נחת מכתב מרגיע על שולחנם של מנכ"לי חברות השמירה השותפים בארגון השמירה הארצי, שהגיע ממנכ"ל הארגון פיני שיף, המבהיר, לפחות לתפיסתו, כי ההתסדרות לא תילחם למען העברת השומרים להעסקה ישירה.

"אנו נחשפים בימים האחרונים לכוונתו של יו"ר ההסתדרות להשבתת המשק על רקע רצונו לקליטת עובדי מיקור חוץ כעובדי המעסיק במגזר הציבורי", כתב שיף, "במלל המקבל סיקור תקשורתי נרחב, נוהגים לכרוך את כלל העובדים (כ-400 אלף) שאינם מועסקים על בסיס העסקה ישירה, אולם יש לסייג דברים אלו על מנת  להבין את כוונת יו"ר ההסתדרות.

הפגנה של עובדי קבלן מחוץ לבית הדין הארצי לעבודה בירושליםצילום: מיכל פתאל

"הבעיה מתמקדת במקצועות הליבה, בעובדים הנמנים על מקצועות הרפואה, מורים, עובדים סוציאליים, לבורנטים ואחרים. משרדי הממשלה, הגופים הציבוריים וגופי המגזר הפרטי אינם רואים במקצועות האבטחה משום תפקידי ליבה, הינם מודעים לרגולציה המורכבת בענף האבטחה אשר נתפש בארץ ובעולם כמיקור חוץ ולפיכך אין כל כוונה לשינוי מתכונת העסקה זו. מקרים ספורדיים של גוף זה או אחר סביר שיהיו, אך אינם מצביעים על שינוי מגמה. מצאתי לנכון להביא את הנושא לידיעתכם".

גורמים באוצר אומרים  כי רשימת עובדי הקבלן או מיקור החוץ אותם רוצים להעביר להעסקה ישירה פשוט לא קיימת, כך שממילא לא יודעים עבור מי השביתה.

מההסתדרות לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker