ההסתדרות: שביתה כללית במשק מ-22 ביולי אם לא תהיה התקדמות במו"מ בעניין עובדי הקבלן

ניסנקורן: "למה מורה צריך אחרי 10 חודשים להיות מפוטר וללכת לקבל דמי אבטלה? אלה הפנים של המדינה" ■ האוצר בתגובה: "כדי לשפר את השירות לאזרח, ההנהלות חייבות לקבל גמישות ניהולית כך שיוכלו לפטר או לנייד עובדים"

חיים ביאור

ההסתדרות החליטה היום על שביתה כללית במשק, החל מ-22 ביולי. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן הודיע על כך היום במסיבת עיתונאים בבית ההסתדרות, שבה השתתפו עשרות ועדי העובדים. ניסנקורן הסביר כי לא חלה התקדמות במשא ומתן המתנהל בינו לבין  נציגי משרד האוצר בעניין דרישת ההסתדרות לצמצם את היקף העבודה הקבלנית במשרדי הממשלה ובמגזר הציבורי בכלל. 

"לא נוכל להמשיך לחיות עם המצב המביש שבו עשרות אלפי עובדי קבלן מועסקים לצד עובדים קבועים", אמר ניסנקורן. לדבריו, השביתה תיפתח אם בימים הקרובים לא תהיה התקדמות משמעותית בשיחות עם האוצר.

"במאבק על הפסקת התופעה של עבודה קבלנית לא יהיו פשרות", הוסיף יו"ר ההסתדרות. "מורים, עובדים סוציאליhם, אחיות בתי ספר ומאבטחים בכניסה למשרדי הממשלה הפכו להיות עובדי קבלן. אני שואל את פקידי האוצר, למה מורה צריך להיות במעמד של עובד קבלן ולא להיות מועסק ישירות? למה מורה צריך אחרי 10 חודשים להיות מפוטר וללכת לקבל דמי אבטלה? אלה הפנים של המדינה".

במשרד האוצר הבהירו בתגובה כי יש מקום לדון בהקטנת הממדים של ההעסקה הקבלנית, אך זאת רק אם ההסתדרות תסכים לכך שבד בבד יינתן חופש ניהולי רב יותר להנהלות של משרדי הממשלה והארגונים במגזר הציבורי. "כדי לשפר את השירות לאזרח, ההנהלות חייבות לקבל גמישות ניהולית כך שיוכלו לפטר או לנייד עובדים לפי צורכי הארגון", אמרו באוצר.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן
יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורןצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker