מנכ"ל משרד הרווחה הולך הביתה

כפי שדווח ב-TheMarker, כיסאו של יוסי סילמן התנדנד כבר זמן מה, והיום הגיעה ההודעה על הפרידה: "השניים סיכמו על סיום התפקיד לאלתר"

טלי חרותי-סובר

ב-24.5 דיווחנו כי שר הרווחה החדש חיים כץ אינו מתכוון להשאיר את מנכ"ל המשרד יוסי סילמן על כסאו, ותר אחרי מנכ"ל חדש. בין היתר התעניין ברוני גמזו, לשעבר מנכ"ל משרד הבריאות, אך זה מנהל היום את בית החולים איכילוב. הדיווח נתקל בהכחשה גורפת, על אף שסילמן הוא מינוי של יאיר לפיד והשניים, כפי שדיווחנו, נתקלו לא מעט פעמים זה בזה גם בוועדת הרווחה, שם היה חיים כץ, היו"ר.

יוסי סילמןצילום: אמיל סלמן

על פי כל ההערכות, כץ רצה שסילמן יישאר כדי לטפל בתקציב המשרד ומייד כשזה יסתיים הוא יעזוב את תפקידו. לא חלפו שישה שבועות והיום הודיעו השניים על פרידה סופית. "השר הודה לסילמן על הכנת התקציב לשנת 2015-16 ועל עבודתו המסורה והמקצועית", הודיעה לשכת השר. על אף שההודעה כללה את המשפט "השניים סיכמו על סיום תפקידו לאלתר", הובהר מלשכת השר כי סילמן יכול היה להישאר בתפקיד עד סוף החודש, אך הוא בחר לעזוב מייד. עוד לא ידוע מי יהיה המחליף. מלשכת השר נמסר כי לשר יש רשימת מועמדים טובים והמחליף ייבחר בקרוב.

סילמן הוא הראשון משורה של מנכ"לים שלא ברור אם יישארו בתפקידיהם אחרי הכנת התקציב, כיוון שאינם מינויים של השר הנוכחי. ברשימת המנכ"לים שסימן שאלה מרחף מעל ראשם: מנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג, מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן ומנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור, שמקווה כי הרציפות הניהולית המקובלת במשרד לא תיקטע גם הפעם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker