מדד תעסוקת המבוגרים: ישראל רביעית ב-OECD

פרופ' ישראל (איסי) דורון: "קפיצה זו היא תוצאה של חקיקת חוק גיל פרישה ב–2004 - העלאת גיל הפרישה חובה וגיל הזכאות לפנסיה (לגברים) בישראל מגיל 65 ל–67"

טלי חרותי-סובר

מול הדיון שעולה באחרונה לכותרות בנושא העלאת גיל הפרישה של נשים מ–62 ל–64 ואף יותר, מלמד מדד העובדים המבוגרים (golden age index) של חברת הייעוץ הגלובלית PwC, כי ישראל ממוקמת גבוה בדירוג המדינות שבהן אנשים ממשיכים לעבוד בגיל מבוגר.

במקום הראשון, עם 93.4 נקודות מתוך 100, נמצאת איסלנד, שתפסה את המקום הראשון גם במדדי 2003 ו–2007. עם זאת, גודלה של אוכלוסיית איסלנד היה 323 אלף איש ב–2013, כך שמספר המבוגרים במדינה קטן בכל קנה מידה.

במקום השני במדד נמצאת ניו זילנד עם 79.8 נקודות, שתפסה את המקום השני גם ב–2007 אך רק את המקום התשיעי ב–2003. במקום השלישי נמצאת שוודיה עם 78.2 נקודות, שהיתה במקומות שלישי ורביעי במדדים הקודמים. במקום הרביעי, על פי נתוני 2013, נמצאת ישראל - זינוק יחסית למקום 11 ב–2007 ו–12 ב–2003.

צילום: אורן זיו

פרופ' ישראל (איסי) דורון, ראש המחלקה לגרונטולוגיה (מדעי הזקנה) באוניברסיטת חיפה, מספק לתוצאות הדירוג הסבר פשוט: "הנתון שהקפיץ את ישראל בטבלה הכללית מתרכז בשיעורי התעסוקה של בני 65–69. מבחינה מתודולוגית, שיעורי התעסוקה בגילי 55–64 ו–65–69 מהווים 60% מסך הציון הכללי במדד".

לדברי דורון, "קפיצה זו היא תוצאה של חקיקת חוק גיל פרישה ב–2004 - העלאת גיל הפרישה חובה וגיל הזכאות לפנסיה (לגברים) בישראל מגיל 65 ל–67, מה שבאופן אוטומטי העלה את שיעור התעסוקה בקבוצת הגיל הזאת בהשוואה למרבית מדינות OECD, שעדיין לא העלו את גיל הזכאות לקצבאות הזקנה לגיל זה".

בכל הנוגע לתעסוקה בקרב בני 65–69, ישראל מדורגת במקום השביעי בעולם, עם 36% מועסקים - לעומת סלובקיה, למשל, שנמצאת במקום האחרון עם 3% מועסקים בלבד. העלאת גיל הפרישה בתוך תשע שנים מ–60 ל–65 בניו זילנד בשנות ה–90 היא גם ההסבר לקפיצה של המדינה הזאת למקום השלישי.

את רשימת חמש המדינות הראשונות חותמת נורווגיה, מה שהופך את סקנדינוויה לאזור שבו עובדים אנשים עד גיל מאוחר במיוחד. לעומתן, יוון וטורקיה הן המדינות שחוו את הירידה הגדולה ביותר בדירוג. חמש המדינות שסוגרות את הטבלה הן פולין, הונגריה, לוקסמבורג, סלובניה וטורקיה.

"המדד כולל לא מעט פרמטרים", אומרת ליאת אנזל, מנהלת חברת הייעוץ של PwC Israel - ובהם שיעור התעסוקה עד גיל 64 וכן בגיל 65–69 וכן תוחלת חיים, עבודה במשרה חלקית, שכר במשרה מלאה, גיל פרישה ממוצע והשתתפות בהכשרה. לפי הדירוג, ישראל וצ'ילה הן המדינות שהראו את השיפור הגדול ביותר בהעסקת עובדים מבוגרים.

"עבור עובדים שיעבדו יותר שנים תהיה יותר הכנסה פנויה ויכולת הוצאה, "אומרת אנזל, "מה שיוביל לעלייה בביקוש לכוח עבודה שביכולתו לייצר את המוצרים והשירותים שעובדים מבוגרים רוצים לקנות. כמו כן, בשנים האחרונות נהפכים אנשי הגיל השלישי לכוח צרכני גדול, שהשווקים חייבים להתייחס אליו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker