קוקה קולה ישראל תעלה את שכר המינימום לעובדיה

עובדי קבוצת קוקה קולה המרוויחים שכר מינימום יקבלו השלמת שכר מיידית ל-5,000 שקל כבר ממשכורת יולי 2015

חיים ביאור

ההסתדרות והחברה המרכזית לייצור משקאות קלים (קוקה קולה ישראל) חתמו אתמול על שני הסכמים קיבוציים המגדילים את שכר המינימום של העובדים ואת ההטבות 
הנלוות לשכר.

ההסכם הושג בין יו"ר ההסתדרות במרחב רמת גן ובני ברק, אבי גלילי לבין מנכ"ל קוקה קולה ישראל, טל רבן ומנכ"ל החברה המרכזית למכירות והפצה, יורם שגיא, כ–10 שנים לאחר שנחתם ההסכם הקיבוצי הקודם בחברה, והוא מסדיר את תנאי העסקתם של 1,850 עובדים. ההסכמים שנחתמו קובעים כי עובדי קבוצת קוקה קולה המרוויחים שכר מינימום (4,650 שקל) יקבלו השלמת שכר מיידית ל–5,000 שקל כבר ממשכורת יולי 2015, שתשולם רטרואקטיבית גם בעבור מאי ויוני. תוספת השכר חלה לא רק על ערך שעת עבודה, אלא גם בעבור הפרשות סוציאליות והפרשות לביטוחים פנסיוניים.

בהסכם נקבע כי עובד שהשלים שישה חודשי עבודה בחברה יהיה זכאי לקרן השתלמות אם יבחר בכך, ושיעורי ההפקדות מטעם המעביד יעמדו על השיעור המקסימלי — 7.5% מהשכר. בנוסף לשכר הקבוע להפרשות הפנסיוניות של עובדי חברת ההפצה, בעלי תפקידים כמו מלגזנים, בקרים, עוזרי מחלקים ומכיני משלוחים יהיו זכאים גם להפרשות פנסיוניות בגין עמלות ובגין רכיב שעות נוספות גלובליות.

קוקה קולהצילום: Bloomberg news

עובדים בעלי ותק של יותר מעשר שנים יהיו זכאים לתוספת דמי חופשה ולהגדלת המכסה השנתית של ימי חופשה ביום נוסף על הקיים. גובה תוספת השכר בשקלים יהיה דיפרנציאלי, בהתאם לתפקידים בחברות הייצור וההפצה. ההסכמים אף קובעים שפיטורי עובדים ייעשו בדרך מוסכמת בין הוועד להנהלה.

חיים ביאור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker