מי לא רוצה שיגדילו לכם את מספר ימי החופשה ל-21 בשנה?

ארגוני המעסיקים החליטו להתנגד ליוזמה לקראת הדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה, שצפויה ביום ראשון הקרוב, ושבה תידון ההצעה

חיים ביאור

התאחדות התעשיינים ועוד תשעה ארגוני מעסיקים מתנגדים ליוזמה של חברי הכנסת להגדלת מכסת ימי החופשה השנתית לעובדים בישראל ל-21 ימים או יותר - לעומת 10 ימים או יותר כיום. החלטת ארגוני המעסיקים התקבלה לקראת הדיון בוועדת השרים לענייני חקיקה, שצפויה ביום ראשון הקרוב, ושבה תידון ההצעה להגדלת מכסת ימי החופשה.

לטענת נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, מדובר בהצעה שמטרתה להיטיב עם השכירים בטווח הקצר, אך "באופן אבסורדי היא תביא לפגיעה קשה ונמשכת בכושר התחרות של המגזר העסקי וביכולתו לייצר מקומות עבודה חדשים".

שרגא ברושצילום: עופר וקנין

לדבריו, לפי חישובי התאחדות התעשיינים, הגדלת מכסת ימי החופשה תעלה למשק כ-7 מיליארד שקל בשנה. "גם ההצעה החלופית המרוככת יותר, שבמסגרתה יגדל מספר ימי החופשה בחמש השנים הראשונות לעבודה ולא בשנה הראשונה, תעלה למשק 2.5 מיליארד שקל בשנה", טען ברוש. עוד הוא אמר כי היישום של של הצעת החוק תגרום לזעזוע קשה מדי לשוק העבודה בכלל ולמגזר העסקי בפרט. זאת, לאחר ששכר המינימום הועלה באפריל האחרון ב-8%, ובמהלך השנתיים וחצי הקרובות יעלה שכר זה ב-50%.

"המגזר העסקי אינו מסוגל לספוג תוספת עלויות כבדה זו. המשמעות תהיה פגיעה קשה ביכולתנו להתחרות עם עסקים בעולם", אמר ברוש ונימק בכך שכבר היום הפיריון במשק הישראלי נמוך בהשוואה למדינות המפותחות. לדבריו, לכל היותר יש להשאיר את עניין מכסות ימי החופשה למשא ומתן בין המעסיקים לעובדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker