40% הנחה: כך משכנעים את עובדי אמדוקס להצטרף להסתדרות

ועד ההסתדרות שנלחם על ייצוג עובדי החברה, עושה את מה שיודעת ההסתדרות לעשות - להציע הנחות לעובדים. באמדוקס, מסתבר, זה לא עובד

טלי חרותי-סובר

"עובדים ועובדות יקרים, אנחנו לא מתכוונים לנהל מלחמות על הגב שלכם, ננהל אותם בבית המשפט כי אנו בטוחים בצדקתנו". כך פנו אתמול חברי הוועד מטעם ההסתדרות בחברת אמדוקס במייל לעובדים, אחרי שגררו את הוועד הפנימי של אמדוקס לבית הדין לעבודה כדי לערער על הזכות לייצג את עובדי החברה. הוועד הפנימי כבר השיג שליש מחתימות העובדים בכדי להפוך לוועד יציג.

כדי להסביר מדוע ועד ההסתדרות פונה לעובדים בכל זאת, לאחר שלא אסף עד היום את שליש החתימות הדרוש, הוא ממשיך להסביר במה הוא טוב באמת. "אנחנו וחברי ועדים אחרים בהסתדרות עובדים ביחד לנצל את כוח הקנייה האדיר של כולנו", הם כותבים. "אנו פותחים בהפצה של מבצעים לרווחת העובד אותם נשלח על בסיס שבועי/חודשי. מצורפת הטבה ראשונה - 40% הנחה באתר נאוטיקה לעובדי אמדוקס בלבד".

אלון חסן בחולצת נאוטיקהצילום: אילייה מלניקוב

המייל הזה, שיכול לעבוד היטב בחברות סלולר או בחברת החשמל, התקבל בספקנות, ואף בשעשוע, בקרב עובדי חברת ההיי-טק המתוחכמים. אחת התגובות המיידיות כללה צילום מסך של חברת נאוטיקה המציעה 70% הנחה לכל דיכפין, ותגובה מהירה נוספת שעלתה לדף הפייסבוק של הוועד הפנימי מצד אחד העובדים כללה תמונה של אלון חסן, לשעבר יו"ר ועד נמל עובדי חיפה, לבוש בחולצה של אותה חברה.

בוועד הפנימי של אמדוקס לא מתכוונים להתייחס למה שנתפס כניסיונות לשחד את העובדים. שם גם היו מופתעים כשוועד ההסתדרות הודיע לעובדים כי בהסכם הקיבוצי, אם יחתם, ידרשו בין היתר נופש חברה בכרתים, בסגנון הנופש המפורסם של עובדי פלאפון, שהסתיים לאחרונה בקולות צורמים.

דוכן של ההסתדרות להחתמת עובדי אמדוקסצילום: אמדוקס

בימים אלה ממתין הוועד הפנימי לדיון נוסף בזכותו לייצג את העובדים שתמכו בו. אחרי דיון ראשון בבית הדין האזורי לעבודה, עבר זה לבית הדין הארצי, ובשבוע שעבר חזר לאזורי. מהנהלת החברה כבר הודיעו כי ימתינו להחלטת בית הדין ועל פיה יחלו דיונים מול הוועד הנבחר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker