ביהמ"ש: משרד הכלכלה יפרסם את רשימת המעסיקים שקיבלו היתר עבודה בשבת

התנועה לחופש המידע: "רק בזכות העתירה בעניין התחייב משרד הכלכלה להעמיד לראשות הציבור באופן יזום את רשימת בעלי ההיתרים"

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ניצחון לתנועה לחופש המידע: היום קבע בית המשפט המחוזי כי על משרד הכלכלה לחשוף את רשימת המעסיקים שקיבלו היתר עבודה והעסקת עובדים גם במהלך יום המנוחה שנקבע בחוק. הרשימה, המונה כ-300 מעסיקים תפורסם באתר ייעודי תוך חודשיים, עד ה-1 בספטמבר לפי פסיקת בית המשפט. עוד פסק השופט משה סובל הוצאות משפט בסך 10,000 שקל.

התנועה לחופש המידע עתרה בנושא באמצעות עו"ד נדב עשהאל לאחר שורה ארוכה של התכתבויות בין התנועה לממונה על יישום חוק חופש המידע במשרד הכלכלה. שופט בית המשפט המחוזי משה סובל כתב בפסק הדין: "בעיניי, אין ספק כי רק הגשת העתירה ומתן החלטה מיום 19.5.15 על הגשת כתב תשובה, לאחר שגם דיון מקדמי לא הועיל לשמוע מהמשיב הצהרה לפיה בכוונתו לבצע את הפרסום, הועילו להושטת הסעד של פרסום רשימת המעסיקים בעלי ההיתר המיוחד, לאחר שהבקשה של העותרת (התנועה לחופש המידע) לקבל המידע הוגשה למשיב לפני למעלה משנה".

לאחר שבתנועה לחופש המידע ראו כי כל הניסיונות להשגת המידע המבוקש עולים בתוהו, החליטו על הגשת העתירה. בעתירה שהוגשה בחודש נובמבר האחרון מציינת התנועה כי מקרה זה הוא מקרה בוחן בו נדרש בית המשפט ל"טקטיקה נפסדת בה נוקטים גופים ציבוריים על מנת לחמוק מחובתם לפרסם מידע. בקשת חופש מידע זו חשפה את חוסר הפיקוח והתנהלות הלקויה של הרגולטור בכל הקשור למתן היתרים אלה", ציינה עו"ד אלונה וינוגרד מנכ"לית התנועה לחופש המידע. "רק בזכות העתירה בעניין, התחייב משרד הכלכלה להעמיד לראשות הציבור באופן יזום את רשימת בעלי ההיתרים. מצער, שבנושאים שחוק חופש המידע חל עליהם באופן כה ברור, עדיין נדרשת עתירה מנהלית בכדי להביא לחשיפת המידע. לא נותר אלא להמתין חודשיים נוספים בכדי לראות את הרשימה עצמה. נקווה, שבתום תקופה זו, המדינה אכן תעמוד בהבטחתה ותפרסם את המידע".

אריה דרעיצילום: טלי מאייר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker