בגלל הרפורמה בבריאות הנפש: הפסיכולוגים והעובדים הסוציאליים בעיצומים

שתי קבוצות העובדים יפתחו היום בעיצומים, שבמסגרתם יקבלו מטופלים בבריאות נפש אך ללא התחייבות כספית מצד קופות החולים

חיים ביאור

הפסיכולוגים והעובדים הסוציאליים במשרד הבריאות לא ישתפו פעולה ביישום הרפורמה בבריאות הנפש, האמורה להתחיל היום. שתי קבוצות העובדים יפתחו היום בעיצומים, שבמסגרתם יקבלו מטופלים בבריאות נפש אך ללא התחייבות כספית מצד קופות החולים (טופס 17), כפי שהיה נהוג עד כה.

יו"ר הסתדרות האקדמאים במדעי החברה והרוח, עו"ד יעל רון, המייצגת את הפסיכולוגים, ויו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, צפרא דוויק, אמרו אתמול כי איגודיהן ישבשו את הרפורמה עד שיובטח להם כי לא יפוטרו פסיכולוגים ועובדים סוציאליים עקב הרפורמה — שבמסגרתה מועבר הטיפול הקהילתי בבריאות נפש ממרפאות משרד הבריאות למרפאות של קופות החולים.

משני האיגודים נמסר שכחלק מצעדי המחאה, מטופלים קיימים במרפאות של משרד הבריאות ימשיכו לקבל טיפול, ללא טופס 17 מקופות חולים; וקליטת מטופלים חדשים שיופנו על ידי קופות החולים למרפאות של משרד הבריאות תיעשה ללא הזנת ההתחייבות לתשלום מקופות החולים. פונים באופן עצמאי יקבלו טיפול כרגיל ולא יתבקשו להביא הפנייה מקופת החולים.

"פנינו כמה פעמים למשרד הבריאות בדרישה שיחתום עמנו על הסכם קיבוצי, שיבטיח כי פסיכולוגים קליניים ועובדים סוציאליים — האמורים לעבור במסגרת הרפורמה לעבודה בקופות החולים — לא ייוותרו ללא עבודה", אמרו רון ודוויק.

במשרד הבריאות ובקופות החולים מכחישים את הטענה שלפיה הרפורמה צפויה לגרום לפיטורים משמעותיים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker