גלאון: תמריצים לתעסוקת נשים - לפני שמעלים את גיל הפרישה

יו"ר מרצ מציעה לאמץ תוכנית להגדלת שיעור התעסוקה בקרב עובדים שעברו את גיל 50, שתכלול הקצאת משרות ציבוריות לעובדים מבוגרים

טלי חרותי-סובר

ח"כ זהבה גלאון, ראש סיעת מרצ, היא מתנגדת עקבית להעלאת גיל הפרישה לנשים — צעד שמקדמים משרד האוצר, בנק ישראל והמוסד לביטוח האומי. כתנאי מקדים להעלאת גיל הפרישה, שהוא כיום 62, גלאון מציעה תוכנית שתציג בכנס חירום שהיא מארגנת היום בכנסת.

גלאון פנתה באחרונה לשר הכלכלה, אריה דרעי, בבקשה שיאמץ תוכנית מפורטת להגדלת שיעור התעסוקה בקרב נשים מעל גיל 50, כתנאי מקדים לכל העלאה עתידית של גיל הפרישה לנשים. "כנגזרת של האי־שוויון בין נשים לגברים בשוק העבודה, נשים רבות נפלטות משוק העבודה בגילים 50–55, ובהיעדר פתרונות תעסוקה עבור נשים מבוגרות, כל דחייה נוספת בגיל הזכאות לפנסיה דנה אותן לשנים נוספות של עוני ומחסור", היא כותבת. התוכנית של גלאון משלבת כמה כלים, ובהם תמרוץ, אכיפה, גיוס המדינה כמעסיק, ובדיקת תוכניות קיימות.

גלאון, בחודש אפרילצילום: מוטי מילרוד

גלאון מאיצה במשרד הכלכלה לפתח תוכניות הכשרה והשמה שמשרד הכלכלה יסבסד, תוך דגש על תוכניות הכוללות התמחות (סטאז') או השמה בשוק העבודה, ועל התאמה לנשים ללא השכלה גבוהה.

גלאון מבקשת כי התוכניות החדשות יכללו לימוד מקצועות המאפשרים השתלבות מאוחרת בשוק העבודה, בניגוד למקצועות המחייבים הקמת עסק עצמאי. גלאון מבקשת כי התוכניות החדשות יופעלו במקביל לתוכניות הפועלות כבר כיום, אולם התוכניות הוותיקות יותר ייבדקו, ורק אם יוכחו כאפקטיביות — יקבלו תקצוב נוסף ממשרד הכלכלה.

במקביל מציעה גלאון לגייס את המדינה כמעסיק. לפי הצעתה, משרד הכלכלה, בשיתוף עם משרד האוצר ומשרדי ממשלה נוספים, יפעיל תוכנית לאומית לשילוב נשים וגברים מבוגרים בשירות הציבורי. התוכנית תכלול מכרזים ייעודיים לעובדות ועובדים מעל גיל 50 ומתן הקלות בהליך המכרז, שיאפשרו העסקה מהירה יותר של עובדים מבוגרים וישמשו תמריץ להעסקתם.

כדי לעודד העסקת מבוגרים גם במגזר הפרטי, ממליצה גלאון על תמריצים והטבות למעסיקים פרטיים שיעסיקו עובדים מבוגרים, יצירת שיתוף פעולה בין תוכניות ההכשרה החדשות לבין המעסיקים הפוטנציאליים. זאת, בנוסף להשקת קמפיין ציבורי לעידוד תעסוקת נשים וגברים מבוגרים, תוך הדגשת היתרונות בהעסקת פלח אוכלוסייה זה (כמו ניסיון, יציבות, שעות גמישות של עובדים ללא ילדים קטנים ומחויבות למקום העבודה).

עוד מציעה גלאון כי נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה תגביר את מאמצי האכיפה, לרבות הקצאת תקציבים מתאימים והנגשת מידע אודות זכויותיהם החוקיות לעובדים והעובדות המבוגרים.

"מחקר שפורסם בפברואר 2014 על ידי מרכז אדוה מוכיח ששוק העבודה אינו נותן מענה לנשים בגילים מבוגרים, ומראה כי החל מגיל 50 חלה ירידה הדרגתית ומתמשכת בשיעור הנשים המשתתפות בשוק העבודה", אומרת גלאון. "משמעותו של נתון זה ברורה — מי שנפלטת בגילים האלה משוק העבודה אינה משתלבת בו שוב. הגיע הזמן לשנות את המצב הזה, כתנאי מקדים שיאפשר את העלאת גיל הפרישה בעתיד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker