עלות שכר שנתית של מיליון שקל למנכ"לית קופות הגמל של המח"ר

עלות שכרה של מנכ"לית חברת קופות הגמל של האקדמאים בשירות הציבורי, המחזיקה בשלושה תפקידים, הוכפלה תוך ארבע שנים

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מעקב אחר עלות השכר של לילך כהן, מנכ"לית החברה לניהול קופות גמל של הסתדרות המח"ר (אקדמאים במדעי החברה והרוח), המאגדת עשרות אלפי אקדמאים בשירות המדינה - מגלה כי שכרה עולה בכל שנה בהיקף לא ברור. זאת אף שזהו תפקידה הנוסף - כהן משמשת כמנכ"לית הסתדרות המח"ר במשך שנים רבות.

מסתבר שבהסתדרות אפשר לעבוד בכמה משרות ניהול פיננסיות במקביל, כאשר לכהן יש גם תפקיד שלישי - מנכ"לית קרן ההשתלמות של המח"ר, תפקיד שעבורו היא לא מקבלת שכר.

לפי דו"חות החברה לניהול קופות גמל של הסתדרות המח"ר ל-2014 - כהן קיבלה 533 אלף שקל בסעיף "פירוט התשלומים" לאותה שנה, ועוד 421 אלף שקל בסעיף "פירוט התחייבויות לתשלומים שקיבלה עליה החברה. בסך הכל, עלות השכר של כהן ב-2014 היתה 954 אלף שקל.

סכום זה גבוה משמעותית משכרה של כהן ב-2013, שהיה 866 אלף שקל - 519 אלף שקל תשלומים ועוד 347 אלף התחייבויות החברה. ב-2012 עלות שכרה היתה 663 אלף שקל. שנה קודם לכן שכרה היה 549 אלף שקל. כלומר, שכרה של כהן בין 2011–2012 זינק ב-20%.

מדובר בשכר עבור תפקיד אחד, שאינו קשור לתפקיד המרכזי שאותו מחזיקה כהן שנים רבות - מנכ"לית הסתדרות המח"ר, שעליו היא מקבלת משכורת נוספת. לשם השוואה, מבין חמשת מקבלי השכר הגבוה של הקרן - עלות השכר השנייה בגובהה אחרי כהן היא 376 אלף שקל. העובד שמקבל את המשכורת החמישית בגובהה בחברה הרוויח 26 אלף שקל ב-2014.

בימים אלה עומדת הסתדרות המח"ר מול בדיקות חיצוניות, הן של מבקר המדינה והן של רשות החברות הממשלתיות.

מהסתדרות המח"ר לא נמסרה תגובה.

בניין ההסתדרות
בית הוועד הפועל של ההסתדרות בתל אביבצילום: אלון רון

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker