השופטת לעובדת שהוטרדה מינית: את משתמשת במיניות שלך כדי להשיג כל מיני דברים

הדברים נאמרו במסגרת דיון בתביעה שהגישה העובדת נגד הנהלת חברת החשמל ■ ועדה פנימית בחברת החשמל קבעה שעדותה של העובדת בעניין ההטרדות עקבית ואמינה ■ העובדת טענה כי פוטרה לאחר שלא נענתה לחיזורים בעלי אופי מיני מצד ממונה עליה ■ הסיפור פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות"

TheMarker Online

"הרושם שאת עושה עלי הוא לא של עובדת שהוטרדה, אלא של עובדת שעושה שימוש מסויים במיניות שלה, כדי להשיג דברים" - כך הטיחה בעובדת שופטת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, אופירה דגן-טוכמכר, שבפניה החלה להתברר תביעה של עובדת בחברת החשמל שהוטרדה מינית, בעת דיון באולמה לפני כשבועיים. הסיפור פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

דברי השופטת נאמרו במסגרת דיון בתביעה שהגישה העובדת נגד הנהלת חברת החשמל, והתיק כעת תלוי ועומד עד למתן פסק דין. העובדת טענה בתביעה כי פוטרה מעבודתה לאחר שלא נענתה לחיזורים בעלי אופי מיני מצד אחד הממונים עליה. על פי התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד ארצי בן יעקב, ההטרדות כלפי העובדת כללו פניות טלפוניות שבהן המנהל השמיע אמירות כגון "אני עושה כעת מסז' ודלוק עלייך", וכן מסרים בפייסבוק כמו "תמשיכי לעשות חיים ולחשוב עליי רק כשאת מנשקת תהילים בערב".

העובדת ביקשה מהמנהל להפסיק את התבטאויותיו כלפיה, ולאחר שהן לא הופסקו היא הגישה תלונה על הטרדה מינית לממונה למניעת הטרדה מינית בחברה. ועדה פנימית בחברה קבעה שעדותה של העובדת בעניין ההטרדות עקבית ואמינה, וכי גירסתו של המנהל התבררה כלא אמינה. הוועדה הגיעה למסקנה כי התנהלותו של הממונה "הגיעה לכדי הטרדה מינית על פי החוק".

אופירה דגן-טוכמכרצילום: תומר אפלבאום

עם זאת, השופטת דגן-טוכמכר לא התרשמה ככל הנראה ממסקנות הוועדה בחברת החשמל, ובדיון שהתקיים באולמה בעניין תביעתה של העובדת, היא אמרה בין היתר: "היתה הטרדה, אך היא היתה ברף הכי נמוך שניתן להעלות על הדעת. יותר טמטום מאשר הטרדה. לפי תגובותיה, העובדת שמרה אותו על אש קטנה. לא כך מתנהלת עובדת שרוצה להדוף חיזור. הרושם שלי הוא לא של עובדת שהוטרדה, אלא של עובדת העושה שימוש מסוים במיניות שלה, כדי להשיג כל מיני דברים. צריך שניים לטנגו. מה לעשות? וכשנכנסים למטבח, לא צריך לבכות אם מקבלים כווייה".

השופטת אף הודיעה שהיא שוקלת להסיר את צו הפירסום על שמה של המתלוננת. "יש קושי בזה שמכפישים, שאנשים אומרים לעצמם, אני את השם שלי לא אפרסם, אבל אני אכפיש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker