עובדי משרד החוץ חוזרים לעיצומים: "הסכם שכר עמנו הופר"

"קיבלנו הודעה ממשרד האוצר ממנה ניתן להבין ההסכם לא יכובד יותר, ויתרה מזו - מעתה ינוכו 4% בשנה ממשכורותיהם של עובדי משרד החוץ בישראל", אמר יו"ר ועד עובדי משרד החוץ

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

שבעה חודשים לאחר שסיימו שהיה מלווה בעיצומים ושביתות, עובדי משרד החוץ חידשו את השיבושים והם מאיימים להחריפם בהדרגה. לטענת יו"ר ועד עובדי משרד החוץ, חנן גודר, הסכם השכר הקיבוצי עליו חתמו ועד העובדים, ההסתדרות ומשרד האוצר, המשפר משמעותית את הזכויות הכספיות של עובדי משרד החוץ, במיוחד של השליחים בחו"ל, אינו מקויים. "קיבלנו הודעה ממשרד האוצר ממנה ניתן להבין ההסכם לא יכובד יותר, ויתרה מזו - מעתה ינוכו 4% בשנה ממשכורותיהם של עובדי משרד החוץ בישראל", אמר גודר. לדבריו, "זו שערוריה והפרת הסכם".

גודר, המשמש כשגריר לא תושב של ישראל בדרום סודאן וכאחראי על השתלמויות של חקלאים ממדינות מתפתחות בישראל, אמר עוד כי "למרות הרצון הטוב שגילה המנכ"ל החדש של משרד החוץ והסבלנות הרבה שגילינו במשך חודשים ארוכים, נמשכת ההתעלמות מהעובדים ומהזכויות שהיו קיימות במשק שנים רבות".

הפגנת עובדי משרד החוץ מול הכנסת. ארכיוןצילום: אמיל סלמן

לדבריו, לפי שעה, העיצומים מתבטאים באי שיגור מברקים ובהימנעות מסיוע מדיני ומינהלי לרבות, בביצוע מינויים פוליטיים לתפקידים בחו"ל. מחרתיים (ד') מתכוונים עובדי משרד החוץ לקיים אסיפת מחאה בשעות העבודה, שבה יועלו על הפרק צעדים נוספים שיחריפו את השיבושים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker