לראשונה בענף ההיי-טק: הסכם עבודה קיבוצי נחתם בקומברס

על רקע העברת שירותי הדיגיטל של קומברס לחברה ההודית טק מהינדרה, התאגדו לפני כשלושה חודשים במסגרת ההסתדרות 750 עובדי חברת קומברס ישראל

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
חיים ביאור

ההסתדרות והנהלת חברת ההיי טק קומברס חתמו הערב (ד') על המסדיר את תנאי עבודתם של עובדי החברה, על רקע העברת שירותי הדיגיטל של קומברס לחברה ההודית טק מהינדרה. ההסכם מורכב משני חלקים, כאשר החלק הראשון מסדיר את תנאי ההעסקה של העובדים שיעברו מקומברס לטק מהינדרה והשני מתייחס לתנאי העובדים שיישארו בקומברס.

לפני כשלושה חודשים התאגדו במסגרת ההסתדרות 750 עובדי חברת קומברס ישראל, המתמחה בשיווק מערכות בילינג ושירותי ערך מוסף לענף הסלולר. מאז חתימת העסקה בין קומברס לטק מהינדרה התנהל משא ומתן אינטנסיבי בין ההסתדרות ונציגות עובדי קומברס, בראשות עמיר בריגה, לבין הנהלת קומברס ונציגי הנהלת החברה ההודית, בנוגע לתנאי הקליטה של 270 עובדי קומברס הצפויים לעבור לטק מהינדרה במסגרת העסקה.

עיקרו של ההסכם, עליו חתמו יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומנהל אתר קומברס בישראל שמואל חכם, הוא שמירה על תנאי השכר והזכויות הסוציאליות של עובדי קומברס המועברים לטק מהינדרה. אף עובד לא יאבד את מקום עבודתו במהלך השנה הראשונה למעבר, או עד שייחתם הסכם קיבוצי מקיף בטק מהינדרה.

כל העובדים העוברים לחברה ההודית יקבלו מענק בגובה חצי משכורת. עובד שישלים שנת עבודה בטק מהינדרה, יהיה זכאי בעתיד גם למענק התמדה בגובה משכורת אחת. כמו כן יוגדלו ההפרשות לפנסיה, ביטוחים ולקרן ההשתלמות והדבר יחול על העוברים וגם על הנשארים בקומברס, אף כי הנשארים בקומברס יוכלו לבחור בין הגדלת ההפרשות לקרן ההשתלמות לבין קבלת תוספת שכר של 1.5%.

יו"ר ההסתדרות ניסנקורן אמר כי ההסכם בקומברס הוא "התוצאה הראשונה של גל ההתאגדויות בענף ההיי טק ועדות לכך שעובדים בחברות היי טק מבינים את היתרונות שיש ביחסי עבודה קיבוציים".

משרדי קומברס

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker