נחתם הסכם קיבוצי חדש בחברת עמילות המכס UTI המבטיח תוספות שכר עד 10%

כ-450 עובדי החברה, היחידה בתחום עמילות המכס שעובדיה מועסקים תחת הסכם קיבוצי, יקבלו בין השאר תוספות שכר, קרן השתלמות, הגדלת מכסת ימי ההבראה והסדרי פרישה משופרים

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

ההסתדרות במרחב תל אביב-יפו, ועד עובדי UTI לוגיסטיקה ישראל והנהלת החברה חתמו על הסכם קיבוצי חדש. היום דווח (ג') כי ההסכם, שתוקפו ל-5 שנים, עד ל-31 בדצמבר 2019, מעגן את הקיים בהסכמים קודמים ומעניק תוספות שכר ותנאים סוציאליים חדשים ומשופרים.

ההסכם קובע תוספות שכר בגובה 10 מיליון שקל שיחולקו בין העובדים במהלך תקופת ההסכם. מנגנון החלוקה בנוי כך שהוא מיטיב עם העובדים המשתכרים ברמות השכר הנמוכות. תוספת השכר המקסימלית תגיע עד ל-10%.

כחלק מההסכם בין הצדדים נקבע כי לכל עובד בעל ותק של 3 שנים תיפתח קרן השתלמות, לה יופרשו עד 7.5% על חשבון המעסיק ו- 2.5% על חשבון העובד.

יו"ר ההסתדרות, עו"ד אבי ניסנקורןצילום: מוטי מילרוד

ההסכם אף קובע כי מכסת ימי ההבראה בחברה תגדל ביום אחד בשווי של מאות שקלים, וכי העובדים יהיו רשאים לנצל יום בחירה מתוך כל ימי השנה. העובדים יזכו לשיפור בתנאי סבסוד הארוחות ויקבלו 18 שקל לכל יום עבודה.

עוד נקבע בהסכם כי כל עובד שישלים 25 שנות עבודה בחברה יקבל "מענק יובל" חד פעמי בגובה 2,000 שקל.

בנוסף לכך, ההסכם מעניק תנאי פרישה מיטיבים, בהתאם למספר שנות העבודה של העובד. כך לדוגמא, עובד שיפרוש ואשר השלים 30 שנות עבודה לפחות בחברה, יקבל מענק פרישה בגובה 70% מפיצויי הפיטורים המגיעים להם.

חברת UTI לוגיסטיקה ישראל עוסקת בעמילות מכס ושילוח בינלאומי ומקומי ומשרדיה הראשיים ממוקמים בלוד. עובדים בה כ-450 עובדים, הפרושים בסניפיה בחיפה, אשדוד, לוד ונתב"ג. זו החברה היחידה בתחומה שעובדיה מאוגדים ונהנים מתנאי הסכם קיבוצי. את המו"מ לחתימה על ההסכם ליווה מטעם ההסתדרות רמי רחפור, מ"מ יו"ר הסתדרות במרחב תל אביב-יפו.

מנציגות ועד העובדים ב-UTI נמסר כי "העובדים מברכים על ההסכם החדש, בתקווה להמשך יחסי עבודה פוריים ולהידברות בין הצדדים. העובדים אף קוראים לחברות עמילות מכס ושילוח נוספות לקחת דוגמא מההסכם הקיבוצי ולהסדיר גם אצלן את זכויות העובדים באמצעות הסכם שכזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker