עובדי פרטנר: "ההסתדרות יוצרת דור א' ודור ב'"

העובדים, שיעברו בחודש הבא לעבוד בחברה משותפת לפרטנר ולהוט, טוענים כי ההנהלה הסכימה לדרישתם לקבל תנאים משופרים כמו אלה שקיבלו עובדי HOT - אך ההסתדרות סירבה

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בזמן שההסתדרות לוחמת לכאורה להשוואת תנאי עובדי כתף אל כתף במגזר הציבורי, היא מייצרת ממש בימים אלה חברה חדשה, המשותפת לפרטנר ול-HOT, שבה עובדים עושים את אותה עבודה - בתנאים שונים.

באחרונה נחתמו הסכמי עבודה חדשים בעבור עובדי החברה המשותפת שמקימות פרטנר ו-HOT. ההסכמים נחתמו על ידי יקי חלוצי, מנהל איגוד עובדי הסלולר מטעם ההסתדרות, והנהלות שתי החברות.

יקי חלוצי
יקי חלוציצילום: שלומי נמירובסקי

80 עובדי פרטנר שאמורים לעבור לחברה החדשה בתחילת יולי כבר חתמו על הסכם הפסקת עבודה עם פרטנר. בעוד 30 עובדי HOT קיבלו מההנהלה הבטחה לשמירת מקום העבודה 18 חודשים, ואם יפוטרו יקבלו חודש פיצויים, פרטנר חתמה על הבטחת עבודה לשנה, עם תנאי פיטורים שכוללים חודשיים פיצויים. עם גילוי התנאים השונים פנו עובדי פרטנר להנהלה בדרישה לקבל את תנאי HOT. ההנהלה הסכימה מיד, אך ההסתדרות סירבה. כך נוצר מצב שמלכתחילה עובדים שעושים את אותה עבודה מקבלים תנאי פרישה שונים. "מדובר באבסורד שאין כדוגמתו", אמר אחד העובדים, "יוצרים בחברה חדשה דור א' ודור' ב'. ראוי כי ההסתדרות תפעל על פי רצון העובדים, ללא ההתנשאות הנוכחית וחוסר ההידברות אתנו. כרגע קיים נתק מוחלט בין עובדי המיזם לוועד פרטנר ולהסתדרות עצמה".

לטענת דובר ההסתדרות, "היינו חלק מהמשא ומתן ובדאגה לתנאי המעבר ופרישה של העובדים מול שתי ההנהלות. בעתיד, ככל שהעובדים ירצו בכך, ננהל הסכם קיבוצי על תנאי העובדים בחברה החדשה". על השאלה מדוע ההסתדרות לא מסכימה למה שהנהלת פרטנר מוכנה לתת ומייצרת חברה חדשה עם עובדים בתנאים שונים, נמסר בשם יקי חלוצי: "אין תגובה". גם הנהלת פרטנר 
סירבה להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker