עובדי יובנק חוששים מפיטורים: החריפו השביתה ועזבו את המטה

גם בנק פאג"י, הפונה בעיקר ללקוחות חרדים, אמור להתמזג לתוך החברה האם, הבנק הבינלאומי, ואולם מהלך זה אינו יוצר חששות לפיטורים אצל עובדי פאג"י, מכיוון שעליהם חל כבר שנים רבות עבודה קיבוצי המעניק להם הגנה

חיים ביאור

עובדי בנק יובנק החריפו היום (א') את מאבקם על רקע המיזוג הצפוי של יובנק עם החברה האם, הבנק הבינלאומי. העובדים נטשו את המטה בתל אביב בשעה 10 בבוקר וגרמו בכך לשיבושים בפעילותו של הבנק.

יו"ר ועד עובדי יובנק, גל שטייגר, אמר כי עילת השביתה היא חששם של העובדים כי המיזוג הצפוי יגרום לפיטורי עובדים רבים שלא תימצא להם עבודה במסגרת המיזוג המתוכנן.

אבי שטרנשוס
אבי שטרנשוסצילום: תמר מצפי

הנהלת הבינלאומי החליטה על המיזוג כחלק מההיערכות שלה לקראת מהלכיו של שר האוצר משה כחלון, המבקש להפסיק את המצב שבו הבנקים מחזיקים בבעלותם בנקים אחרים, וזאת כחלק מתוכניתו לעידוד התחרות בענף.

"בשנה האחרונה פעלנו כדי לחתום על הסכם עבודה קיבוצי ביובנק, וזאת כהמשך לכך שהתאגדנו במסגרת ההסתדרות", אמר שטייגר. "ואולם ההסכם לא נחתם בסופו של דבר ונותרנו בבנק עם חוזי העסקה אישיים, שאינם מגינים עלינו מפני פיטורים". לדבריו, עובדי יובנק ימשיכו בשיבושים ואף יסלימו את צעדיהם כנגד הנהלת הבינלאומי, כדי שזו תסכים לחתום על הסכם קיבוצי שיספק ביטחון תעסוקתי לעובדים.

מחר (ב') צפויה להתקיים פגישה בין הוועד לבין ראש חטיבת משאבים בבנק הבינלאומי, יוסי לוי, בהשתתפות יו"ר חטיבת עובדי הבנקים בהסתדרות עו"ד מנחם מליק, בניסיון ליישב את המחלוקות בין הצדדים.

גם בנק פאג"י, הפונה בעיקר ללקוחות חרדים, אמור להתמזג לתוך החברה האם, הבנק הבינלאומי, ואולם מהלך זה אינו יוצר חששות לפיטורים אצל עובדי פאג"י, מכיוון שעליהם חל כבר שנים רבות עבודה קיבוצי המעניק להם הגנה רבה מפני פיטורים או אף הרעת תנאים.

בתגובה נמסר מהנהלת יובנק כי חרף החלטת עובדי המטה לנטוש את המשרדים, עובדי הסניפים וחדרי העסקות במט"ח המשיכו בעבודתם. "אנו קוראים לעובדים להימנע מעיצומים או שביתות ולהעדיף את שולחן המו"מ, שהוא המקום לפתור בעיות ביחסי העבודה", נמסר מטעם ההנהלה. גורמים בבנק אמרו עם זאת כי המיזוג "יביא למצב שבו בלית ברירה נצטרך להיפרד מחלק מעובדי יובנק, אך  זה ייעשה ברגישות, רק אחרי אחרי שנמצה את כל האפשרות לניוד עובדים בין תפקידים ובין מחלקות". עוד הם אמרו כי המפוטרים יקבלו תנאי פרישה מעבר לקבוע בחוק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker