שביתה באוניברסיטת בן גוריון - הסגל הזוטר לא התייצב לכיתות

חברי הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת בן גוריון מצויים בסכסוך עבודה מול הנהלת המוסד לאחר שלא נענתה דרישתם ולפיה ההנהלה תתחייב להימנע מפיטורים בשנת הלימודים הבאה

חיים ביאור

חברי הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת בן גוריון קיימו היום (ה') שביתה במשך יום שלם ונמנע מלקיים הוראה מכל סוג שהוא וזאת, בהמשך לשביתה לשעתיים שחברי הסגל קיימו ביום שלישי השבוע. המשך השביתות של הסגל הזוטר עלול לשבש את קיום המבחנים לסטודנטים הצפויים בתקופה הקרובה.

בני אהרון שלום, החבר בוועד של הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת בן גוריון, אמר היום (ה') שעל השביתה הוחלט לאחר שפניות הוועד להיפגש עם הנהלת האוניברסיטה כדי לדון בדרישות הסגל הזוטר, נענו בשלילה.

חברי הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת בן גוריון מצויים בסכסוך עבודה מול הנהלת המוסד לאחר שלא נענתה דרישתם ולפיה ההנהלה תתחייב להימנע מפיטורי חברי סגל זוטר בשנת הלימודים הבאה ותעגן זאת בהסכם קיבוצי עמם. "אנו יודעים על פיטורי צמצום הצפויים בארבע מחלקות בפקולטה למדעי הרוח", אמר אהרון שלום.

אוניברסיטת בן גוריוןצילום: אליהו הרשקוביץ

לטענתו, הנהלת האוניברסיטה מתייחסת אל ההסכם הקיבוצי עליו היא חתמה עם ארגון הסגל הזוטר ב-2008 כאל המלצה בלבד, "כאשר חלק מחברי הסגל מקבלים שכר במחצית מהרמה המוסכמת". עוד הוא אמר כי "במקום לפתור את המחלוקות ביננו והיענות לדרשותינו המאוד מינימליות, הנהלת האוניברסיטה בוחרת להתעלם מדרישות הארגון ולנסות לבלבל את נציגיו בכל מיני הבטחות שווא".

הנהלת אוניברסיטת בן גוריון מסרה בתגובה שהיא אכן מתכוונת לסיים את העסקתם של 11 חברי סגל, שציוניהם בסקרי איכות ההוראה היו נמוכים במיוחד. "מדובר בחצי אחוז בלבד מכלל חברי הסגל הזוטר. אנו מצרים שהארגון ראה בכל עילה להכרזה על סכסוך עבודה ולקיום שביתה".

עוד אומרת הנהלת האוניברסיטה שהיא בוחנת את האפשרות לצמצמם את הפעילות של הפקולטה למדעי הרוח והחברה, כתוצאה מירידה משמעותית ונמשכת במספר הסטודנטים הלומדים בפקולטה. "זה שינוי מחויב המציאות לארגון חפץ חיים, ובכל מקרה הוא אינו משפיע על שנת הלימודים הקרובה (תשע"ו), אלא על הטווח הרחוק", אומרת ההנהלה ומוסיפה כי הודיעה לנציגי הסגל שבכל מקרה, אם יתגבשו כיווני פעולה בעלי השלכות על חברי הסגל הזוטר, היא תציג לארגון את התוכנית המסתמנת ותדון עמו על השלכותיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker