עובדי רשות מקרקעי ישראל הכריזו "מרד" נגד בכירת ההנהלה

הוועד הארצי של עובדי הרשות החליט לנתק קשר עם המשנה למנהל הרשות, ליאורה טושינסקי, שמחליפה את המנכ"ל, בנצי ליברמן, בעקבות החשדות נגדו

חיים ביאור

הוועד הארצי של עובדי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) החליט לנתק קשר עם המשנה למנהל הרשות, ליאורה טושינסקי, ולהפסיק כל עבודה משותפת עמה. טושינסקי מחליפה בפועל את המנכ"ל, בנצי ליברמן, הנעדר מעבודתו מזה 5 חודשים בעקבות חשדות כלפיו שהעלו פרקליטות המדינה והמשטרה בנושאים הנוגעים לניגוד עניינים.

ליאורה טושינסקיצילום: אורטל צבר

בחוזר לעובדי הרשות שהפיצה יו"ר הוועד, עו"ד גיל איזנשטיין קנה, נטען כי "בהיעדר מנכ"ל לרשות המקרקעין מנצלת טושינסקי את המצב כדי לפגוע במעמד הרשות, בסמכויותיה ובעובדיה. היא פועלת בצורה אגרסיבית, דורסנית ואף בדרך של 'הפרד ומשול' לקידום מטרותיה. כך, היא פועלת להוצאה של עבודות שמבצעת הרשות - לגורמי חוץ ולפגיעה במעמדם ובפרטיותם של עובדי הרשות".

בחוזר נטען גם כי טושינסקי פעלה לכך שאגף מחשוב ברשות ימנה 390 עובדי קבלן על חשבון עובדים קבועים; מעניקה הטבות כספיות לעובדים מסוימים בניגוד להסכם השכר הקיבוצי; ומנסה לפגוע בשווי הבונוסים לעובדים. כמו כן נטען כי טושינסקי קידמה מערכת תוכנה שלכאורה נועדה לנהל מעקב אחר משך ההמתנה בתור של אזרחים הבאים לקבל שירות מפקידי הרשות - אך למעשה מדובר בתוכנת "אח גדול" העוקבת אחר העובדים.

בנצי ליברמןצילום: תומר אפלבאום

"הגברת טושינסקי מתעלמת באופן בוטה ומזלזל בפניות של הוועד אליה לקיום הידברות ועושה בארגון כבשלה, תוך פיזור מידע שגוי והסתה של העובדים כנגד חברי הוועד. הואיל ויחסי האנוש של הגברת לקויים כלפי הוועד וכלפי רוב העובדים והמנהלים ברשות, לא נשתף עמה פעולה בכל תחום שהוא".

בתגובה מסרה הנהלת רשות מקרקעי ישראל שהיא "מביעה צער על סגנון הפנייה של הוועד לעובדים ועל הצעד הלא מקובל שהוא נקט. הגב' טושינסקי פועלת לטובת הרשות, עובדיה וקידומם. אין מקום לשיח על חרמות, וכל נושא שהוועד מעלה נדון ונבחן באופן ענייני לטובת הארגון. דלתה של הנהלת רמ"י פתוחה בפני העובדים ותמשיך להיות כך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker