עובדי יובנק מחריפים את השביתה: העובדים נטשו הבוקר את מטה החברה

העובדים חוששים שהמיזוג עם הבנק הבינלאומי יגרום לפיטורים של חלק מהם, בעיקר אלה המועסקים במטה בתל אביב

חיים ביאור

עובדי יובנק, מקבוצת הבנק הבינלאומי, החריפו אתמול (ה') את השביתה שפתחו בה אתמול (ד') על רקע המיזוג עם הבנק הבינלאומי. העובדים חוששים שהמיזוג יגרום לפיטורים של חלק מהם, בעיקר אלה המועסקים במטה בתל אביב.

לפי הוראת הוועד, בראשות גל שטייגר, העובדים עזבו בבוקר בשעה 10:00 את המשרדים במטה הבנק, ולא חזרו אליהם. שיבושים היו גם בחטיבת שוק ההון ובחדר העסקאות במט"ח, עקב עזיבת העובדים. יו"ר הוועד שטייגר, המועסק במחלקה לבנקאות בינלאומית ביובנק, אמר שהוועד אינו מתנגד לעצם המיזוג הצפוי, שהוא צעד מקדים לרפורמה במערכת הבנקאות שמתכנן שר האוצר משה כחלון ושמרכזה ניתוק הבנקים מהחברות הבנות הבנקאיות שלהם.

אבי שטרנשוס
אבי שטרנשוסצילום: תמר מצפי

עם זאת לדבריו, העיצומים והשביתה ביובנק יימשכו כל עוד לא יובטח לוועד בהסכם כי יישמר מעמדם של העובדים שייקלטו בבנק הבינלאומי וכי הם ימשיכו להיות מועסקים במסגרת ההסכם הקיבוצי.

עובדי יובנק התאגדו במסגרת ההסתדרות לפני שנתיים וחצי ומאז הם אף ניהלו מו"מ לחתימה על הסכם קיבוצי שבמסגרתו שכרם אמור לעלות ב-8% ויובטח מעמדם במסגרת כל שינוי מבני שייעשה בקבוצת הבינלאומי. ההסכם גובש, אך לא נחתם בסופו של דבר.

הבנק הבינלאומי מתכוון למזג לתוכו גם את בנק פועלי אגודת ישראל (פאג"י) ואולם עובדי פאג"י החליטו שלא לנהל מאבק בשלב זה, מכיוון שלהערכתם הם אינם צפויים להיפגע עקב המיזוג. מקור בהנהלת הבינלאומי אישר כי במסגרת המיזוג "כמה עובדים ביובנק יצטרכו לעזוב, כפי שבדרך כלל קורה בתהליכים מעין אלה". עוד הוא מסר כי השביתה עליה הכריז הוועד ביובנק פוגעת רק חלקית בעבודת הבנק

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker