עובדי המטה של יובנק כיבו את המחשבים האישיים והלכו הביתה

העובדים: "נודע לנו על מהלך המיזוג באמצעות כלי התקשורת. לנו לא נמסר דבר בעניין זה לא באמצעות המייל ולא באמצעות אסיפת עובדים"

חיים ביאור

עובדי המטה של בנק יובנק, מקבוצת הבינלאומי, עזבו את המשרדים היום (ד') בשעה 14.00 שהיא מוקדמת מהרגיל, במחאה על כך שהנהלת הבנק הבינלאומי נמנעה מלהודיע להם רשמית על החלטתה למזג את יובנק ואת בנק פועלי אגודת ישראל (פאג"י) לתוך הבנק הבינלאומי, מה שגורם לחחש של פיטורים של עשרות עובדים.

"נודע לנו על מהלך המיזוג באמצעות כלי התקשורת. לנו לא נמסר דבר בעניין זה לא באמצעות המייל ולא באמצעות אסיפת עובדים", אמרו העובדים. אף כי עובדי המטה עזבו את המשרדים, סניפי יובנק נותרו פתוחים לקהל. בימים הקרובים עובדי יובנק עשויים להחריף את צעדיהם, וכמותם שוקלים גם עובדי בנק פאג"י.

מנכ"לית הבנק הבינלאומי סמדר ברבר צדיק ויו"ר הבנק רוני חזקיהו
מנכ"לית הבנק הבינלאומי סמדר ברבר צדיק ויו"ר הבנק רוני חזקיהוצילום: מוטי מילרוד
מנכ"לית הבנק הבינלאומי סמדר ברבר צדיק ויו"ר הבנק רוני חזקיהו
מנכ"לית הבנק הבינלאומי סמדר ברבר צדיק ויו"ר הבנק רוני חזקיהוצילום: מוטי מילרוד

העובדים לא הופתעו לחלוטין מהמהלך של הנהלת הבינלאומי ולפני כמה חודשים דאג ועד העובדים בבנק, בראשות גל שטייגר, יחד עם חטיבת עובדי הבנקים בהסתדרות, לחתום על הסכם שכר קיבוצי שהבטיח לעובדים תוספת שכר בשיעור של 8%.

מוקדם יותר הודיע הבנק הבינלאומי, בניהולה של סמדר ברבר- צדיק, כי החליט למזג לתוכו את שתי חברות הבנות, יובנק ובנק פאג"י, הפונה בעיקר לקהל החרדי. בהודעה שהוציאה לבורסה, הנהלת הבנק מסרה כי תנהל מו"מ עם נציגויות העובדים בעניין המהלך.

מהנהלת הבינלאומי נמסר כי המהלך למיזוג של שתי החברות הבנות בא על רקע הוראות רגולטוריות, שהביאו להגבלת אפשרות הצמיחה של יובנק ובנק פאג"י, וכן משיקולים עסקיים וכלכליים, בראשותם התייעלות והעמקת הסינרגטיות.

לצד שיקולים אלה, ברקע עומדת תוכניתו של שר האוצר משה כחלון להפריד את הבנקים הקטנים מהקבוצות הבנקאיות, במטרה לעודד את התחרות והיעילות במערכת הבנקאית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker