שבוע בלבד לאחר פרישתו של חיים כץ: סכסוך עבודה בתע"א

חבר בוועד התעשייה האווירית: "ההנהלה מתכננת לאחד יחידות קיימות, דבר שיביא לצמצום בכוח העובדים בחברה"

חיים ביאור

חברי הוועד של התעשיה האווירית (תע"א) הצביעו היום (ג') בעד הכרזה על סכסוך עבודה בחברה, המעסיקה 16 אלף עובדים. משמעות ההכרזה היא שעובדי תע"א יוכלו לפתוח בשיבושים או אף בשביתה בתום שבועיים של "צינון".

ההכרזה על סכסוך עבודה באה כשבוע לאחר פרישתו של חיים כץ מראשות הוועד ומינויו לשר הרווחה. תקופת כהונתו ארוכת השנים של כץ בראשות הוועד התאפיינה בשקט תעשייתי, למעט חריגים, ובשיתוף פעולה עם כל הנהלות החברה שכיהנו.

פס ייצור של התעשייה האוויריתצילום: רויטרס

חברי הוועד, בראשות אהוד נוף, שהוא מקורבו של כץ, נימקו את החלטתם להחליט על סכסוך עבודה בכך שהנהלת החברה מתכננת לבצע שינוי מבני במסגרת תהליכי ההבראה וזאת לקראת הנפקתה ב-2016.

"ההנהלה מתכננת לאחד יחידות קיימות, דבר שיביא לצמצום בכוח העובדים בחברה", אמר חבר בוועד. לדבריו, לא נוכל להסכים שיבוצעו שינויים בלא שיתוף נציגות העובדים. לדבריו, הוועד גם אינו מסכים שהבוצע ניוד של עובדים ממחלקה אחת לשניה ויימסרו עבודות לגורמים מקצועיים מחוץ לחברה בלא היוועצות עמו. לא ייתכן לקבוע עובדות הנוגעות לתעסוקת העובדים בלא דיון עמנו", הוא אמר.

הגורם בוועד אמר שאכן דו"חות החברה מאזכרים שיש בחברה תת תעסוקה בתפקידים שונים ולכן החברה פועלת להגביר את הגמישות הניהולית, כדי להקטין את מימדי התופעה. "אנו רוצים בטובתה של החברה והצלחתה, אבל תוכניות מגבשים בהידברות. חבל שהגענו למצב שבו עלינו לנקוט בצעדי מחאה ארגוניים", הוא הוסיף. הנהלת תע"א מסרה בתגובה שהיא טרם קיבלה הודעה על הכרזה על סכסוך עבודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker