ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה לבקשת המשפטנים בשירות המדינה

הוועד דורש להעלות את שכרם של המשפטנים המועסקים במסגרת ההסכם הקיבוצי לרמת השכר של עובדי החוזים האישיים

חיים ביאור

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה לבקשת ועד המשפטנים בשירות המדינה. עילת הסכסוך היא העברת רוב המשפטנים בשירות המדינה, ממסגרת הסכם העבודה הקיבוצי - לחוזי העסקה אישיים.

יו"ר ועד הפעולה של המשפטנים בשירות המדינה, עו"ד יצחק גורדון, אמר הערב (א') כי ב-2009 המדינה "פיתתה" כ-85% מהמשפטנים במשרדי הממשלה לעבור לחוזים אישיים על ידי הבטחת שכר גבוה יותר בכ-25%. לעומת זאת, הוא אמר, שכרם של המשפטנים שנותרו במסגרת ההסכם הקיבוצי נשחק בהדרגה, בשל אי חידושו של הסכם השכר.

גורדון, המועסק במחלקת יעוץ וחקיקה במשרד המשפטים, אמר כי בכוונת ועד הפעולה לפנות למשרדי האוצר ולנציבות שירות המדינה בדרישה להחזיר למסגרת ההסכם הקיבוצי כ-900 משפטנים בשירות המדינה שעברו לחוזים אישיים, וזאת בלי לפגוע ברמת שכרם הקיימת. במקביל, הוא אמר, הוועד דורש להעלות את שכרם של המשפטנים המועסקים במסגרת ההסכם הקיבוצי לרמת השכר של עובדי החוזים האישיים.

דרישות נוספות שוועד הפעולה עומד להעלות, לדבריו: תשלום עבור עבודה הנעשית מהבית. "קורה לא פעם שאנו נאלצים לעבוד מהבית, אחרי שעות העבודה המקובלות, עקב התפתחויות שונות, כמו הצעות חוק חדשות, אך איננו מתוגמלים כספית על כך", אמר גורדון. עוד דורשים המשפטנים בשירות המדינה להוסיף שתי דרגות חדשות בדירוג השכר תוספת כוננות, הגדלת המכסה של עבודה בשעות נוספות, הגדלת את המכסה השנתית של ימי חופשה ולהגדיל משמעותית את מספר ימי ההשתלמות בשכר שכל משפטן בשירות המדינה זכאי להם, העומדים כיום על 8 ימים בשנה לשלושה חודשי השתלמות רצופים, אחת לכמה שנים.

"משרד האוצר והנציבות מעוניינים לבצע רפורמות בעבודת המשפטנים בשירות המדינה, כגון גמישות ניהולית (שתאפשר להנהלת משרד המשפטים לפטר עובדים בהליך פשוט יותר או לנייד עובדים לפי צרכי הארגון – ח"ב).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker