בנק ישראל מציג: איך מבזבזים 8 מיליון שקל

בניין בנק ישראל המתפורר זקוק לשיפוצים שיעלו כ-85 מיליון שקל. שכירת המשרדים החדשים נעשתה לפני חתימת ההסכם עם העובדים - והמשרדים שעולים מיליון וחצי שקל בחודש עומדים ריקים

טלי חרותי-סובר

בבנק ישראל רצו להיות מאוד יעילים. המעבר לבניינים החדשים נקבע זה מכבר ואותר היעד אליו יעבור מאות עובדי הבנק, לשלוש־ארבע השנים הקרובות, אלא שאיש לא זכר לשאול את העובדים. אלה ראו במעבר, כמו גם בבקשות לרפורמה מקומית מתבקשת, סיבה טובה לפתוח את הסכם השכר עם הממונה על השכר באוצר ואכן קרוב לשנה נערך משא ומתן קשה.

אתמול נחתם ההסכם על פיו יקבל כל עובד 15 אלף שקל בשלוש פעימות שנתיות (5,000 שקל בשנה) עבור המעבר, ובעיקר עבור נכונות העובדים להכניס שעון נוכחות שלא היה קיים עד היום בבנק - על אף שהוא קיים עשרות שנים במוסדות ציבורים וממשלתיים אחרים. בצורה זו לא נספרו יציאות לפעילות פרטית במהלך היום. העובדים גם הסכימו להגברת הגמישות הניהולית בבנק וכן לניוד עובדים על פי צורך.

המשא ומתן שהתארך הפך את המשרדים החדשים לאבן שאין לה הופכין. מכיוון שמדובר במיליון וחצי שקל שהבנק משלם בחודש עבור האתר החדש, הרי שכ–8 מיליון שקל, אם לא יותר, ירדו לטמיון. המעבר צפוי להתחיל סוף סוף בעוד כחודש. לדברי הבנק דווקא התקופה הזו היתה טובה להכנות: "המשרדים נשכרו כחללים 'ערומים', ובמשך מספר חודשים בוצעו בהם עבודות של בניית חדרים, העברת קווי תקשורת, וכולי", הודיע דובר הבנק. במגזר הפרטי עושים את זה מהר יותר.

נגידת בנק ישראל, קרנית פלוגצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker