מתאוששים מצוק איתן? ענף המלונות מוביל בשיעור גיוס העובדים החדשים

סקר מנפאואר: רק 4% מהמעסיקים מדווחים על כוונה לפטר עובדים; עלייה במספר המעסיקים שיקלטו עובדים חדשים

חיים ביאור

שיעור המעסיקים שעומדים לקלוט עובדים חדשים ברבעון השלישי של 2015 גדל ב-1% ל-16% לעומת הרבעון השני, כך עולה מסקר של חברת ההשמה מנפאואר ישראל.

רק 4% מהמעסיקים מדווחים על כוונה לפטר עובדים לקראת הרבעון השלישי. מהסקר, המתבסס על מדגם של 750 מעסיקים בענפים שונים של המשק, עולה כי לשם השוואה, לקראת הרבעון השלישי ב-2014 שיעור המעסיקים שהחליטו לקלוט עובדים חדשים היה 13% בלבד.

מנכ"לית מנפאואר ישראל, מיכל דן-הראל, אמרה כי הענף המוביל מבחינת שיעור המעסיקים שעומדים לקלוט עובדים חדשים לקראת הרבעון השלישי הוא המלונאות והמסעדנות - 22%, מה שעשוי להצביע על התאוששות מסוימת מהמכה שהענף ספג ביולי- אוגוסט אשתקד, בשל מבצע צוק איתן בעזה, שגרם לירידה חדה במספר התיירים שהגיעו לארץ ובמספר הלינות. לשם השוואה, לקראת הרבעון השני, שיעור זה עמד על 10% ולקראת הרבעון האחרון של 2014 השיעור עמד על 2% בלבד.

מלונות ישרוטל ודן באילת
מלונות ישרוטל ודן באילתצילום: מורי חן

עם זאת בהתאחדות המלונות מסבירים את הגידול המשמעותי בשיעור המעסיקים שעומדים לקלוט עובדים חדשים, בכך שעונת הקיץ עומדת בפתח וממילא הענף קולט בתקופה זאת עובדים. "המלונות בישראל טרם התאוששו ממבצע צוק איתן ובמלונות ירושלים נמשכים הפיטורים", אמרו גורמים בהתאחדות.

במקום השני בשיעור המעסיקים העומדים לקלוט עובדים חדשים נמצא ענף הביטוח, עסקות נדל"ן ושירותים עסקיים (19%). אחריו בדירוג: עובדי יצור – 15%, חשמל , גז ומים - 12%, תחבורה , לוגיסטיקה ותקשורת - 12%, כרייה ומחצבות- 10%, שירותים ציבוריים וקהילתיים – 9%, סיטונאות ומסחר קמעוני - 9%, בנייה – 7% ולבסוף עובדי חקלאות - 2%.

"התחזיות הנוגעות לגיוס עובדים הן כעת במגמת שיפור, לעומת התחזיות המתונות שהיו בתחילת 2015", אמרה דן-הראל. עם זאת לדבריה, יש ענפים במשק שבכל הקשור לגיוס עובדים חדשים או גידול במספר העובדים הקיימים, נמצאים בעצירה, כגון ענף הבנקאות. הבנקים הפעילו בשנה האחרונה תוכניות פרישה מרצון ופרישה לפנסיה מוקדמת בהיקף של מאות עובדים והם מאיישים משרות מתפנות באמצעות העובדים הקיימים.

לעומת זאת, יש ביקוש גבוה יחסית לאנשי שיווק ומכירות. על פי הסקר, גם תחום הטכנולוגיה עובר צמיחה וקיימת עלייה דרמטית בביקוש לאנשי טכנולוגיה, כתוצאה מהרחבתם של מרכזי הפיתוח בחברות הגלובליות הגדולות הפועלות בארץ.

לדברי דן-הראל, במגזר הרפואי קיים מחסור משמעותי בעובדים, כגון רופאים, אחיות ועובדי מעבדה, "ולכך עלול להיות מחיר גבוה, לא רק באיכות החיים אלא גם ברמת הבריאות". על רקע מצב זה, היא אומרת, המגזר הציבורי מנסה להיעזר בעובדי רפואה הפועלים במגזר הפרטי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker