בוגרי הסבת אקדמאים לעבודה סוציאלית מוחים: מפלים אותנו לרעה בשכר

הסטודנטים שעשו את ההסבה מינו נציגות מטעמם שדורשת ממשרד האוצר ונציבות שירות המדינה לתקן את המצב

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
חיים ביאור

בעלי תואר ראשון ושני ובוגרי לימודי תעודה במקצועות שונים, שהחליטו לעשות הסבה כדי להיקלט בשירות המדינה או ברשויות המקומיות כעובדים סוציאליים, מופלים לרעה בשכרם לעומת מי שלמדו עבודה סוציאלית בלבד לתואר ראשון ושני. מצב זה, שהתגלה באקראי בחודש שעבר, מעורר תרעומת בקרב הסטודנטים שעשו את ההסבה, והם מינו נציגות מטעמם שדורשת ממשרד האוצר ונציבות שירות המדינה לתקן את המצב.

לדברי אמירה נירנפלד, פעילה במטה המאבק: "בוגרי תואר ראשון ושני לעבודה סוציאלית זכאים, לאחר שהתקבלו לעבודה במגזר הציבורי, לתוספת שכר של 7% לפי הוראות תקנון שירות המדינה (תקשי"ר). אבל אנחנו, שלמדנו במקצועות אחרים, כמו כלכלה, מדעי המדינה, מחשבים ופילוסופיה, ואחר כך עברנו הכשרה והשלמה, שנמשכו שלוש שנים, לא זכאים לתוספת הזו, והוראה זו בתקשי"ר אינה חלה עלינו".

לדברי נירנפלד, בוגרת לימודי תעודה בקולנוע ובעיצוב גרפי, "הניסיון הזה של המדינה להפלות אותנו לרעה בשכר, הוא לא רק זלזול, אלא גם פוגע במוטיווציה של אנשים שרוצים להיות זכאים, כמו כל עובד אחר, להיות מתוגמלים לפי ערכם וניסיונם. הסיבה שנטשנו את המקצועות אותם למדנו לטובת עבודה סוציאלית היא רצון לעשות שינוי חברתי, על ידי סיוע לחלשים לעמוד על הרגליים. אנו לא דורשים תנאים מפליגים, אלא להפסיק את המצב שבו משולם שכר שונה עבור השכלה שווה".

איגוד העובדים הסוציאליים, בראשות צפרא דוויק, הביע תמיכה במאבק.

ממשרד האוצר ומהנציבות נמסר כי דרישתם של בוגרי ההשלמות לעבודה סוציאלית נמצאת בדיון ועדיין לא התקבלה החלטה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker