הצעה לתיקון חוק השוויון: איסור על אפליה בגין זהות מגדרית

ח"כ רוזין: "חקיקה כזו תעביר מסר חד משמעי הן לעובדים והן למעסיקים בדבר זכותם של כל עובד ועובדת שלא לסבול מאפליה והטרדה על רקע זהותם המגדרית"

טלי חרותי-סובר

השבוע פסק בית הדין הארצי לעבודה כי כי אפליה מחמת מין ונטייה מינית על פי סעיף 2 א' לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה כוללת גם אפליה על רקע זהות מגדרית. פסק הדין ניתן בהליך בו תבעה טרנסג'נדרית את המרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט"ח) בגין אפליה. בית המשפט פסק לטובתה פיצוי בסך 21 אלף שקל.

בהמשך לפסק הדין תגיש ח"כ מיכל רוזין ממרצ הצעה לתיקון החוק. "ראוי כי המחוקק יעגן בחוק העיקרי את ההגנה על מופלים על רקע זהותם המגדרית ויישם בחקיקה את התקדים שנקבע בבית הדין הארצי לעבודה", היא כותבת בהצעה, "חקיקה כזו תעביר מסר חד משמעי הן לעובדים והן למעסיקים בדבר זכותם של כל עובד ועובדת שלא לסבול מאפליה והטרדה על רקע זהותם המגדרית".

ח"כ מיכל רוזין
ח"כ מיכל רוזיןצילום: מיכל פתאל

להצעת החוק מצרפת רוזין את נתוני דו"ח הנציבות לשויון הזדמנויות במשרד הכלכלה. חנה קופפר, מנהלת תחום מחקר בנציבות ציינה שעל פי ממצאי סקר תחושות וחוויות אפליה של קהילת הלהט"ב, שיעור הטרנסג'נדרים שדיווחו שהם מועסקים נמוך משמעותית משיעור המועסקים בקבוצות אחרות של קהילת הלהט"ב, ומגיע ל-68% בלבד. בנוסף עולה מן מהממצאים, שהרוב המכריע של הטרנסג'נדרים (86%) משתכרים מתחת לממוצע – כמעט כפול משיעור ההומואים והלסביות שציינו שהם משתכרים מתחת לממוצע (43% ו-48% בהתאמה).

עו"ד ציונה קניג-יאיר, הנציבה הארצית: "השבוע מצויין שבוע הגאווה בת"א, המשקף את התרחבות הדיון הציבורי בעניין. עם זאת, כיום, שאלת מקומה של קהילת הלהט"ב בשוק העבודה בישראל אינה מדוברת מספיק, ונציבות השוויון פועלת במהלך השנתיים האחרונות על מנת להעלות את סוגיה זו למודעות בשוק העבודה, באמצעות עריכת הסקר החלוצי וכן דרך בתי הדין לעבודה. לאחרונה אף יצא פסק דין חשוב ומסוגו מבית הדין הארצי לעבודה שהכיר בכך שחוק שוויון הזדמנויות בעבודה אוסר על אפליה על רקע זהות מגדר ומגן גם על טרנסג'נדרים בשוק העבודה".

התיקון לחו יוגש בימים הקרובים וסביר להניח כי לא יתקל בהתנגדויות קשות מידי . יהיה זה מבחן לשר הכלכלה החדש, שמפלגתו דווקא אינה מקבלת כעובדה את עצם קיומם של בני הקהילה הגאה מכל מין.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker