ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בחברת האוטובוסים מטרודן בבאר שבע

העובדים: "סובלים מיחס פוגעני מצד הנהלת החברה, המתבטא, בין היתר, בשיבוץ נהגים למשמרות קשות". החברה: "קומץ עובדים חדשים מערער את יחסי העבודה היציבים"

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
חיים ביאור

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בחברת האוטובוסים מטרודן הפועלת בבאר שבע, לבקשת הנהגים ויתר העובדים בחברה. בתום 14 ימי צינון נהגי החברה עשויים לפתוח בשיבושים או שביתה.

עובדי מטרודן התאגדו בימים האחרונים במסגרת ההסתדרות, לאחר שמעל שליש מהם חתמו על טפסי ההצטרפות, ולכן ההתארגנות נחשבת לחוקית.

יו"ר ההסתדרות, עו"ד אבי ניסנקורןצילום: מוטי מילרוד

יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף, הודיע למנכ"ל מטרודן, אילן קרני, כי הוחלט להכריז על סכסוך עבודה מכיוון שהנהלת החברה לא מכירה בהתארגנות ואינה מוכנה להיכנס למשא ומתן עם ועד הפעולה של העובדים לחתימה על הסכם עבודה קיבוצי שיפשר את תנאי העסקתם ושכרם.

לדברי העובדים, העילה להחלטתם להתארגן בהסתדרות היא "יחס פוגעני מצד הנהלת החברה, המתבטא בין היתר בשיבוץ נהגים למשמרות קשות, המגיעות לעתים ל-12 שעות ליד ההגה והתעלמות ההנהלה מדרישתם להקל את תנאי העבודה".

מטרודן היא חברת תחבורה שהוקמה ב-2003 וזכתה במכרז להפעלת מעל 20 קווי אוטובוסים הפנימיים בבאר שבע. לדברי בביוף, "יש לנו חוב כלפי עובדי מטרודן, שכבר לפני 10 שנים ניסו להתאגד במסגרת ההסתדרות, אך לא הצליחו אז. אנו פועלים כדי להבטיח הפעם תנאי העסקה ראויים".

בתגובה מסרה הנהלת מטרודן: "כחברה ותיקה, שקיפות והוגנות הם חלק בלתי נפרד מערכינו, מול לקוחותינו ועובדינו. אנו מופתעים מהטענות המועלות, שאינן משקפות את המציאות. עם פרסום המכרז על הפעלת קווי השירות בבאר שבע, מצאו קומץ עובדים חדשים לנסות ולערער על המערכת יציבה של יחסי עבודה הקיימת בחברה שנים רבות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker