בית הדין: עובדי קבלן במוזיאון ישראל זכאים לקרן השתלמות

פסק הדין ניתן בעקבות תביעה שהגישה ההסתדרות נגד חברת מודיעין אזרחי ומוזיאון מישראל

חיים ביאור

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים קבע היום (ה') שמאבטחים המועסקים במוזיאון ישראל בירושלים באמצעות חברת מודיעין אזרחי, זכאים לקרן השתלמות. החברה חויבה להעביר הפרשות לקרן רטרואקטיבית מספטמבר 2013.

פסק הדין ניתן בעקבות תביעה שהגישה ההסתדרות נגד חברת מודיעין אזרחי ומוזיאון מישראל. ההסתדרות טענה, באמצעות עורכי הדין חנה שניצר – רהב, אורן שרם וסיון רדיאן, שבהתאם לחוק העסקת עובדים על ידי קבלני שירות בתחומי השמירה והניקיון, והצו שיצא מכוחו, זכאים מאבטחי חברת מודיעין אזרחי המועסקים במוזיאון ישראל להפרשות לקרן ההשתלמות החל מספטמבר 2013.

לטענת ההסתדרות, זכות זו מבוססת על הצו הקובע כי בעד תקופת עבודה מ-1 בספטמבר 2013 ואילך, קבלן מהשמירה מחויב להפריש בעד עובד שמירה תשלומים חודשיים לקרן ההשתלמות.

חברת מודיעין אזרחי ומוזיאון ישראל טענו בבית הדין, בשם עיקרון השוויון, כי אין זה הוגן להעניק לעובדי הקבלן זכות לקרן השתלמות, זכות שאינה מוקנית למאבטחים שהם עובדים ישירים של המוזיאון.

השופטת יפה שטיין קיבלה את כל טענות ההסתדרות וקבעה שעל בסיס ההסכם הקיבוצי המיוחד הקיים בשירות המדינה, המחוקק ביקש לשפר את תנאי העבודה של עובדי השמירה והניקיון המוצבים בפועל במוסדות ציבוריים. היא הטילה על מודיעין אזרחי את החובה להפריש עבור המאבטחים המועסקים במוזיאון מישראל עבור קרן ההשתלמות, רטרואקטיבית מספטמבר 2013.

מוזיאון ישראלצילום: טלי מאייר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker