הסגל הזוטר באוניברסיטת בן גוריון הכריז על סכסוך עבודה

עילת הסכסוך: "תוכנית חד צדדית של הנהלת האוניברסיטה לפיטורים מסיביים"

חיים ביאור

הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת בן גוריון הכריז היום (ה') על סכסוך עבודה באמצעות ארגון כוח לעובדים, אליו הוא משתייך. בתום תקופת "צינון" של שבועיים, הסגל הזוטר עשוי לפתוח בשיבושים או בשביתה.

עילת הסכסוך היא "תוכנית חד צדדית של הנהלת האוניברסיטה לפיטורים מסיביים וניסיון ליצירת מנגנון פיטורים שיעקוף את הצורך לנהל משא ומתן עם הנציגות של הסגל הזוטר".

לדברי מזכ"ל ארגון הסגל הזוטר, בן ארביב, חברי הסגל מתלונניים על כך שמחלקות למדעי הרוח והחברה באוניברסיטה מבקשות לצמצם את העסקתם בשנת הלימודים הקרובה ובמקביל מתוכננים צמצום היקף הקורסים ואיחוד של קורסים בהם מספר הסטודנטים הוא קטן.

"קיווינו שבשיחות עמה תחליט הנהלת האוניברסיטה להשעות את הפעלת התוכניות הללו עד להגעה להבנות עמנו, אבל היא דווקא פועלת ליצירת עובדות בשטח, כאשר בתחילת שנת הלימודים הקרובה לא יועסקו חברי סגל רבים שהמועסקים השנה", אמר ארביב.

לדבריו, עילה אחרת לסכסוך העבודה היא העסקת עובדות בבית הספר למקצועות הבריאות הלומדות לתארים מתקדמים שלא בתקן של תלמידי מחקר כפי שקובע ההסכם הקיבוצי, אלא בתקן של מסלול מקביל, תקן שבמסגרתו מקבלות העובדות כמחצית מהשכר לעומת השכר הנקבע בהסכם העבודה הקיבוצי באוניברסיטה.

הנהלת האוניברסיטה מסרה שלא תגיב על הדברים.

אוניברסיטת בן גוריוןצילום: אליהו הרשקוביץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker