מכללת סמינר הקיבוצים משיקה את המרכז לאוכלוסיות מיוחדות

ראש המרכז: "קיימת מחוייבות להגדלת אחוז המועסקים - לא רק עבור אוכלוסייה זו אלא גם לטובת החברה כולה"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלי חרותי-סובר

מכללת סמינר הקיבוצים השיקה היום (ד') המרכז לאוכלוסיות מיוחדות שיתמקד בקידום אנשים עם מוגבלויות בתחומי הלימודים, ההכשרה והתעסוקה. המרכז מוקם תחת בית הספר ללימודי תעודה הפועל במכללה.

בין הקורסים וההכשרות שיוצעו: צילום ועריכת וידאו, עוזרי הוראה בחינוך הגופני, קורסים במיומנויות שפה, תקשורת וטכנולוגיה (כמו קריאה וכתיבה בעברית ואנגלית, מיומנויות עבודה במחשב, הכרת והפעלת מדפסת תלת מימד ועוד) ומגוון לימודי העשרה בתחומים כמו פסיכולוגיה, פסיכיאטריה, היסטוריה ועוד.

מרים דיליאן, ראש המרכז: "כיום רק כמחצית מבעלי המוגבלויות משולבים במעגל התעסוקה וקיימת מחוייבות להגדלת אחוז המועסקים מקרבם – לא רק עבור אוכלוסייה זו אלא גם לטובת החברה כולה. אנו מאמינים כי לא המוגבלות היא המגדירה את האדם, אלא יכולותיו ורצונו. בהתאם לכך אנו פועלים לקידום אנשים עם מוגבלויות הן ברכישת מקצוע והן בשיפור מיומנויות ומציעים להם מגוון של קורסים ותכניות הכשרה מותאמות ומונגשות".

בין הדוברים היו אורן הלמן, סמנכ"ל חברת החשמל ומייסד קהילת "סיכוי שווה" ודלית זילברברג, מנהלת המיזם "החווייה המתגלגלת" בעמותת בית הגלגלים. בנוסף יתקיים יריד לימודים ומפגש עם ראשי התוכניות והמורים שילמדו במרכז.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker