בלי תקנים ותקציב: סגן שר הרווחה משולם נהרי ימנה 8 עובדים חדשים במשרד

סגן השר מש"ס מגיע למשרד עם פמליה: 3 יועצים, שלושה מזכירים, מנהל לשכה ונהג

טלי חרותי-סובר

באחרונה התמנה משולם נהרי מש"ס לסגן שר הרווחה. זו הפעם הראשונה בה מקבל המשרד הזה, הנחשב בינוני קטן על אף חשיבותו, סגן שר. נהרי לא התעצל וכבר מימש את מה שמאפשר לו התקשי"ר – למשרד הגיע עם פמליה בת 8 אנשים, כולם משרות אמון, עבורם פונו כבר ארבעה משרדים שונים במטה.

על אף ניסיונות חוזרים ונשנים לא הסכים יועץ השר לספק את רשימת העובדים החדשים אך על פי נוהלי הנציבות יכול סגן שר להביא אתו 3 עוזרים ויועצים בשכר מירבי – 38,422 שקל (הוא יחליט כמה לתת לכל אחד מתוך הסכום הכולל), עוד 3 מזכירים או מזכירות, מנהל לשכה ונהג, סך הכל 8 אנשים. מדובר בשמונה משרות נוספות שהתשלום עבורן ייצא מתשלום ייחודי שצריך האוצר להקצות עבור הלשכה החדשה.

מכיוון שמדובר בלשכה חדשה, ואף בסגן שר חדש, ובתקנים חדשים – כל אלה לא קיימים עדיין, ועבור המשרות החדשות צריך יהיה לשלם מקופת המשרד. זה לא מפריע לדובר סגן השר להודיע כי "בימים אלה מגבש סגן השר נהרי צוות מקצועי לאיוש המשרות כפי שמקובל על פי התקנים".

השר משולם נהרי (במרכז)צילום: דניאל בר און / ג'יני

מנציבות המדינה הודיעו לעומת זאת כי "לנציבות טרם הוגשה בקשה מצד סגן שר הרווחה להעסקה במשרת אמון כלשהיא בלשכתו". עלותה הכוללת של הלשכה - כ-1.5 מיליון שקל בשנה.

נהרי לא רק מתפנק בצוות שלם שהוא בוחר: ללשכת שר החולש על משרד אחד, שעלותה על פי נתוני האוצר 2.9 מיליון שקל בשנה, יוקצו 13.5 תקנים על פי בחירתו : 6 עוזרים ויועצים בשכר כולל כ-96 אלף שקל, 5 משרות מזכירות, מנהל לשכה עוד משרה וחצי עבור נהג ונהג מחליף. השר חיים כץ גם רשאי לרכב ממשלתי, והוא בחר וואן מדגם שברולט. הדגם נבחר על פי כללים, אלא שהרכב לא היה ברשות המדינה ולכן נשכר עבורו באופן מיוחד.

השבוע סיכם כץ עם מנכ"ל המשרד, יוסי סילמן, כי זה ישאר בתפקידו עד סוף 2015, וכי לאחר התאריך הזה תיבחן שוב המשך העסקתו. רוב המנכ"לים שמונו על ידי השרים הקודמים נותרים בתפקידם עד לאחר העברת התקציב; נשאלת השאלה האם יישארו גם אחריו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker