השיבושים בעבודה בנמל אשדוד עומדים בפני סיום

(עדכון) יו"ר ועד העובדים בנמל, אבינועם שושן, חזר בו מהתפטרותו מהוועד; ניסנקורן קורא לשקט תעשייתי

חיים ביאור

השיבושים בעבודה בנמל אשדוד עומדים בפני סיום, לאחר שנמשכו גם היום (ג') זה היום השני ברציפות, ועבודת הפריקה והטעינה התנהלו בהיקף של 50%. בעקבות זאת החליטה הנהלת חברת הנמל, בראשות המנכ"ל בפועל יצחק בלומנטל, להשהות את מסירת המכתבים לעובדים שבהם היא הודיעה על הפסקת עבודתם וכי לא ישולם להם השכר עבור ימי השיבושים. בנמל חיפה העבודה מתנהלת כרגיל.

במכתב שהנהלת חברת נמל אשדוד הוציאה לעובדים, כולם מסקטור התפעול, נאמר כי "כתוצאה מהעיצומים, נגרמים נזקים חמורים לחברה, ההולכים ומצטברים, ובין השאר נגרמים עיכובים קשים בשירות הניתן ללקוחות הנמל. אוניות האמורות לפקוד את הנמל בוחרות לקבל את השירות בנמל אחר, דבר המעמיד בסיכון את חוזי ההתקשרות שלנו עם לקוחות ועלול עוד לגרום לנשקים קשים, חלקם בלתי הפיכים, לחברה".

במכתב לעובדים נכתב כי "איננו מסכימים לקבל מהעובדים עבודה חלקית בלבד וכפועל יוצא – אין צורך שעובדים אלה יופיעו בנמל בנסיבות אלה. החלטתנו תהיה תקפה כל עוד לא יוכח כי העובדים זונחים את דרך העיצומים וחוזרים לעבודה מלאה ללא כל שיבושים. העובדים שנקטו עיצומים לא יקבלו את שכרם ממועד מכתב זה ואילך וזאת גם אם הם יתייצבו במקום עבודתם".

שביתה בנמל אשדוד
שביתה בנמל אשדודצילום: אילן אסייג

בהנהלה של חברת נמל אשדוד אומרים כי בעקבות שביתת הפתע שקיימו העובדים ביום חמישי שעבר, הורה להם שופט בית הדין האיזורי לעבודה בבאר שבע, אילן סופר, לשוב מיד לעבודה סדירה. לדברי ההנהלה, למרות החלטת בית הדין, החל משלשום בבוקר העובדים משבשים את העבודה ועובדים בתפוקות נמוכות, כאשר מעל 20 אניות מכולה ממתינות מחוץ לנמל לפריקה או טעינה ו-10 אניות ממתינות בתוך הנמל.

"פנינו כמה פעמים להסתדרות, כדי שתדאג לחזרתם של העובדים לעבודה תקינה, אבל השיבושים בטיפול באניות המכולה נמשכים, בגלל עבודה חלקית, דבר הפוגע בלקוחות", אמרו גורמים בנמל. גורמים אלה הביעו תקווה כי הפעלת הסנקציה כנגד העובדים הנוקטים עיצומים, תועיל וכי לפחות חלקם "יתעשת ישוב לעבודה סדירה". בהתאחדות התעשיינים מעריכים שהשיבושים בנמל אשדוד ביומיים האחרונים גרמו לנזק של כ-40 מיליון שקל למשק.

ובינתיים, אבינועם שושן, שהתפטר מוועד העובדים בשבוע שעבר, יום לפני השביתה שפרצה בו למשך יממה, שב לכהונתו בוועד לבקשתם של יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן ויו"ר עובדי התחבורה, אבי אדרי. ניסנקורן הודיע בעקבות זאת שבכל הקשור לסוגיית הנמלים בישראל הוא ייכנס לעובי הקורה מול משרדי האוצר והתחבורה והנושא יטופל על ידו אישית.

"אסור שייווצר מצב או תהיה העברה של משאבי המדינה לידי בעלי ההון תוך מניעת תחרות הוגנת לנמלים הקיימים", אמר ניסנקורן. הוא קרא לשני הצדדים, הנהלת נמל אשדוד והוועדים: "לגלות אחריות, לשמור על שקט תעשייתי ולשבת במו"מ הוגן מתוך מטרה להגיע להסכמות כבר בשבועות הקרובים.

גורמים בהסתדרות אמרו כי הם "מטפלים בהתרחשויות בנמל אשדוד ומדברים עם הוועדים בנמל, ואנו משוכנעים שהעבודה עומדת לחזור לסדרה", ועם זאת הם הודו ש"קשה לשכנע עובדים ממורמרים לעבוד כרגיל, כאילו לא אירע דבר, כאשר יש להם חששות רציניים לגבי עתידם התעסוקתי".

גורמים אלה מסרו כי "עובדי הנמל חשים תסכול לנוכח ההמשך ההליך להפעלת נמלים חדשים באמצעות חברה הולנדית (באשדוד) וחברה סינית (בחיפה), כמו גם הפעלת מסוף הרכבת בצמוד לנמל אשדוד באמצעות קבלן פרטי. הם הוסיפו כי "גם התפטרות הוועד בראשות אבינועם שושן תורמת לאווירה העכורה בנמל". לדבריהם, ההחלטה של הנהלת חברת נמל אשדוד שלא לשלם את שכרם של העובדים הנוקטים עיצומים, "עלולה ללבות את האש ומקשה על המאמצים להחזיר את השקט ביחסי העבודה בנמל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker