עובדי אלישרא פתחו בשביתה: טוענים שהחברה עומדת לפטר מאות מהם

לטענת ועדי העובדים באלישרא מתכוונת החברה לפטר כ-200 עובדים במסגרת המעבר המתוכנן של המפעל מבני ברק לחולון

חיים ביאור

עובדי חברת אלישרא לייצור רכיבים אלקטרוניים מתקדמים, מקבוצת אלביט מערכות, פתחו אתמול (ג') בעיצומים ובשביתה: מהנדסי החברה והפקידים שבתו אתמול, בעוד ששני המגזרים האחרים בחברה, ההנדסאים ועובדי הייצור ישבתו היום (ד').

לטענת ועדי העובדים באלישרא, הנהלת אלביט מערכות, שבשליטת מיכאל פדרמן, מתכוונת לפטר כ-200 מעובדי אלישרא במסגרת המעבר המתוכנן של המפעל ממקומו הנוכחי בבני ברק לחולון, כאשר 200 עובדים נוספים צפויים לפיטורים מחברות אחרות בקבוצה, כגון תדיראן מערכות וספקטרלינק.

עוד טוענים הוועדים באלישרא כי הנהלת החברה מתכוונת להעביר את כל העובדים במפעל למתכונת העסקה לפי חוזים אישיים ולבטל את העבודה המאורגנת, המאפשרת לעובדים להיות מיוצגים על ידי ההסתדרות והוועדים בחברה.

מפגינים בחצר אלישרא
מפגינים בחצר אלישראצילום: הדר כהן

"ההנהלה מקיימת מלחמת התשה נגד העובדים המאורגנים, כדי לגרום להם לעזוב. היא מונעת את הזכות מעובדים מאורגנים להשתתף בתערוכות מקצועיות בחו"ל, כדי לעודדם לעבור חוזי העסקה אישיים", טוענים הוועדים. עוד הם אומרים כי הנהלת אלביט מוציאה עבודות למיקור חוץ, במטרה להפוך את אלישרא לחברת פיתוח והנדסה בלבד.

יו"ר ההסתדרות במרחב רמת גן ובני ברק, אבי גלילי, אמר כי לפני חצי שנה הוא אישר הכרזה על סכסוך עבודה במפעל. "הנהלת החברה אומרת שלא יפוטרו העובדים, אבל אני לא מאמין. כוונתה היא להקטין את נפח העבודה עם המעבר של המפעל לחולון, וזה יפגע בעובדים".

הנהלת אלביט מערכות סירבה להגיב על הדברים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker