עובדי פירמת ראיית החשבון PwC פועלים להקמת ועד עובדים

פעילי ההתארגנות לעובדים: "אנו מכירים את מנהלי הפירמה ובטוחים שגישה של שיח מכבד תוכל להוביל לטיפול בשיפור זכויותינו"

חיים ביאור

עובדי חברת ראיית החשבון PwC מנסים להקים ועד עובדים שייצג אותם כלי הנהלת החברה. זו החברה השלישית בענף ראיית החשבון שעובדיה פועלים כדי להתארגן והקים ועד עובדים יציג. קדמו לה החברות ארנסט אנד יאנג ו-KPMG סומך חייקין.

בסוף השבוע שעבר שלחה קבוצת עובדים ב-PwC מכתב לכל 1,000 העובדים בחברה, בו קראה להם לתמוך במהלך להקמת ועד. כמו במקרה של שתי החברות לראיית חשבון, יוזמי ההתארגנות עדיין לא החליטו אם להצטרף להסתדרות או לאחד מארגוני העובדים האחרים ונראה שהם ממתינים לראות כמה עובדים יצטרפו למהלך בטרם יחליטו על חבירה לארגון עובדים. לפי החוק, דרושות חתימותיהם של 30% מהעובדים לפחות כדי שההתארגנות תחשב לחוקית.

יוסי פלוס, מנהל פירמת PwC ישראלצילום: עופר וקנין

פעילי ההתארגנות והקמת הוועד אומרים במייל ששלחו לעובדים כי הם מאמינים שהגיעה העת "לפעול למען קידום זכויות העובדים גם במשרדנו בצורה מאוגדת. אנו מכירים את מנהלי הפירמה ובטוחים שגישה של שיח מכבד תוכל להוביל לטיפול בשיפור זכויותינו".

עוד אומרים פעילי ההתארגנות כי "חשוב להדגיש שלא מדובר כאן ב'מאבק', או ביציאה ל'מלחמה'. מטרות הגוף אותו אנו שואפים להקים הן שיפור ודאגה מתמדת לזכויות העובדים ותנאי ההעסקה שלהם. אנו מבקשים לייצג את כל העובדים, בכירים כזוטרים, באופן חופשי בלי שנהיה נתונים ללחצים או לחששות לגבי עתידנו".

מההסתדרות נמסר כי היא אינה מעורבת, בשלב זה, במהלך ההתארגנות ב-PwC, כמו גם בשתי החברות האחרות בענף ראיית חשבון בהן קיימת יוזמה להקמת ועד. גורמים המעורים בנושא אינם שוללים את האפשרות כי את המהלך יוזמים מקובי ההנהלות של חברות אלה, כדי "להקדים תרופה למכה" ולסכל את האפשרות שהוועדים יפעלו במסגרת ההסתדרות או ארגון עובדים אחר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker