נחתם ההסכם בכיל: 38 עובדים יפוטרו עד סוף השנה

בצד הפיטורים, הנהלת כיל תהיה רשאית לבצע שינויים ארגוניים ומבניים שיתבטאו בניוד עובדים ממפעל למפעל או ממחלקה אחת למחלקה אחרת לפי צרכי החברה

חיים ביאור

מספר העובדים שיפוטרו מחברת כימיקלים לישראל (כיל) יהיה 38, כאשר מתוכם מועסקים 19 במפעלי ים המלח ועוד 19 בתרכובות ברום שבנאות חובב. המספר נמוך בהרבה ממספר העובדים שכיל ביקשה לפטר לפני ארבעה החודשים, שעמד על כ-115 איש בשני המפעלים. כך עולה מההסכם לסיום הסכסוך בכיל שהוועדים ונציגי ההסתדרות חתמו עליו היום בבית ההסתדרות בתל אביב עם הנהלת החברה.

בעקבות חתימת ההסכם, שפרטים עליו ימסרו במסיבת עיתונאים משותפת להנהלה ולהסתדרות ב-19:30, מסתיימות השביתות במפעלי ים המלח ובתרכובות ברום, שהחלו בפברואר, והעבודה במפעלים תתחדש בהדרגה החל ממחר בבוקר.

מעקרונות ההסכם שמנוסח בשעה זו בתום לילה שלם של משא ומתן, עולה כי פיטורי 38 העובדים שיבוצעו מפעלי ים המלח ותרכובות ברום, ייעשו לקראת סוף 2015. מספר המפוטרים ה"רשמי" הוא 42 עובדים, אך סוכם כי לוועדי העובדים במפעלי ים המלח ובתרכובות ברום תישמר זכות הוטו על פיטורי ארבעה עובדים, וסביר להניח שהם ינצלו זכות זו.

בצד הפיטורים, שייעשו זו הפעם הראשונה מאז קיימת כיל (שעד כה הסתפקה בתוכניות פרישה מרצון והוצאת עובדים מבוגרים לפנסיה מוקדמת), הנהלת כיל תהיה רשאית לבצע שינויים ארגוניים ומבניים שיתבטאו בניוד עובדים ממפעל למפעל או ממחלקה אחת למחלקה אחרת לפי צרכי החברה. כמו כן, היא תוכל למזג מחלקות וחדרי בקרה. בתמורה לשינויים אלה ההנהלה מתחייבת שלא לבצע גל נוסף של פיטורי עובדים למשך שלוש השנים הבאות, עד סוף 2018.

עוד הוסכם כי העובדים שיפוטרו יקבלו פיצויים בשיעור 300% (הכוונה ל300% ממכפלת השכר במספר שנות העבודה), הרבה מעל המקובל ברוב החברות במשק וכאשר חוק פיצויי פיטורים מיייב את המעסיק לשלם פיצויים בשיעור של 100% בלבד.

עם זאת, עובדים שימצאו את עצמם נכללים ברשימת המפוטרים ויסכימו לפרוש בתוך השבועיים הקרובים ולא להישאר בחברה עד סוף השנה, יקבלו פיצויים גבוהים יותר שיגיעו ל-400%. הנהלת כיל ביקשה להכניס הטבה זו להסכם, כדי לא ליצור מצב שבו עובדים שכבר יודעים על כך שהם מפוטרים, ימשיכו לשהות בחברה ולהשפיע לרעה, לדעתה, על המוטיווציה של עובדים אחרים.

210 עובדים שיפרשו מרצון מכיל יקבלו חבילת פיצויים העולה על מיליון שקל. עם קבוצה זו נמנים עובדים מעל גיל 55 שיפרשו לפנסיה מוקדמת ויקבלו מענק בסך כ-800 אלף שקל. זאת בתוספת שכר קבוע של 21 אלף שקל לחודש שישולם להם עד הגיעם לגיל הפרישה הרשמי, 67, אז הוא יופסק והם יתחילו לקבל את גימלתם מקרן הפנסיה.

צילום: אליהו הרשקוביץ

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker