עובדי הפניקס נטשו את עמדותיהם על רקע העסקה הקרובה עם פוסון הסינית

לטענת ועד העובדים, קבוצת דלק ובעל השליטה יצחק תשובה עדיין לא הגיבו לדרישתם להיכנס עמו למשא ומתן כדי להבטיח מתן מענקים לעובדים במסגרת העסקה

חיים ביאור
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רוב עובדי חברת הביטוח הפניקס נטשו היום (ד') את עמדותיהם, על רקע העסקה הנרקמת למכירת החברה לידי חברת פוסון הסינית.

העובדים הסבירו את צעדם בכך שהם יוצאים למאבק כדי להבטיח את זכויותיהם לקראת מימושה של העסקה. ההסתדרות, שבה מאוגדים עובדי הפניקס, הכריזה על סכסוך עבודה בהפניקס כבר לפני כמה שבועות, כך שתקופת הצינון של 14 ימים בטרם נקיטה בצעדים ארגוניים על פי החוק, כבר חלפה. לטענת ועד העובדים, בראשות אורנה ביטון, קבוצת דלק ובעל השליטה, יצחק תשובה עדיין לא הגיבו לדרישתם להיכנס עמו למשא ומתן כדי להבטיח מתן מענקים לעובדים במסגרת העסקה.

מנכ"ל הפניקס, אייל לפידות צילום: קובי קלמנוביץ'

ועד העובדים, המייצג 1,500 מתוך 2,200 עובדי הפניקס, שכר את שירותיו של עו"ד אלי כהן ממשרד בנימין כהן ושות' והוא דורש לעובדי החברה יקבלו מענק בגובה 6 משכורות לרגל המכירה לקבוצה הסינית, כפי שקיבלו עובדי תנובה, ערב מכירתה לברייטפוד הסינית.

עובדי הפניקס גם דורשים שההסכם שייחתם עמם יכלול התחייבות של פוסון להשאיר את פעילותה בישראל וכי יימשך המשא ומתן לחתימה על הסכם עבודה קיבוצי וכי לא יבוצעו פיטורי עובדים בישראל. העובדים מסרו כי צעד המחאה שננקט היום (ד') הוא "רק תחילתו של מאבק שנועד להביא לחתימה על הסכם שישמור על זכויותינו בחברה".

משרדי הפניקס הנטושים , היום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker