עושה לביתו

אהוד ברק תרם 250 אלף שקל לעמותת סיירת מטכ"ל

ראש הממשלה לשעבר לא רק קונה דירות במגדלי אקירוב, משקיע בסטארט אפים ומבלה עם בעלי הון - הוא גם תורם למיזמים חברתיים שמובילה עמותת הסיירת בראשה עמד

טלי חרותי-סובר

אהוד ברק ידוע כאיש עשיר. אחרי שעלה לכותרות לאחרונה - כשהשקיע בסטארט אפ ישראלי מליון דולר, בילה עם בכירי בנק הפועלים בניו יורק בחגיגות ה-40 לבנק והתכתש עם אהוד אולמרט שזה טען כי לקח שוחד - התפנה ראש הממשלה לשעבר לתרום 250 אלף שקל לפעילות עמותת סיירת מטכ"ל, בראשה הוא עמד. העמותה, שבה חברים בוגרי הסיירת, הגדירה מחדש את מטרותיה לפני שש שנים ושמה בראשן את המעורבות בחברה בישראל כמטרת על, לצד עיסוק בהנצחה, קשר עם משפחות שכולות ועוד.

העמותה תומכת בשני פרויקטים עיקריים: פרויקט מלגות במסגרתו מחלקת העמותה כ-130 מלגות בשנה לחיילי היחידה, המספיקות למימון שנת לימודים אקדמית. כל חייל שמקבל את המלגה מחויב לתרום 5 שעות שבועיות לפרויקט חברתי לטובת הקהילה, והמשמעות היא תרומה כוללת של כ-20 אלף שעות בשנה לקהילה (בדומה לפרויקט פר"ח שהתקיים בעבר).

אהוד ברקצילום: עופר וקנין

הפרויקט השני מתקיים בעיר אופקים, וכולל פעילות קהילתית בקרב צעירים במטרה להעלות את שיעור המתגייסים, וכן פרויקט להגדלת שיעור התעסוקה בקרב אקדמאים על מנת שלא יעזבו את אופקים.

ברק מסר: "אני גאה בכך שבוגרי יחידת סיירת מטכ"ל ממשיכים באחוות הלוחמים שמאפיינת אותם לאורך השירות הצבאי, וממשיכים לתרום לחברה הישראלית במשך שנים רבות לאחר שחרורם מצה"ל. המעורבות החברתית של בוגרי היחידה מגדילה את שיעור המתגייסים לצה"ל, בעיקר ליחידות הקרביות, ומעצימה את החוסן של החברה הישראלית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker