משבר נוסף במגעים בכיל: "העובדים דורשים לצפות בטלוויזיה ולישון במשמרת הלילה"

לדברי החברה, ועד עובדי מפעלי ים המלח "מציג דרישות קיצוניות" ■ יו"ר הוועד: "ההנהלה ממציאה שקרים. כיל מנסה להעביר פעילות לחו"ל, בניגוד לתנאי מניית הזהב. אני מקווה שמשרד האוצר יתערב וישמור על אוצרות הטבע במדינה"

חיים ביאור
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

משבר חדש אירע במגעים המתנהלים בין הנהלת כימיקלים לישראל (כיל) להסתדרות ולוועדי העובדים, בניסיון לסיים את הסכסוך הממושך המשתק מאז פברואר את שתי החברות הבנות של כיל, מפעלי ים המלח ותרכובות ברום. כעת, הנהלת כיל מאשימה את ועד עובדי מפעלי ים המלח בהקצנת עמדות ובהעלאת "דרישות הזויות".

שלשום עלתה על שרטון פגישת המשא ומתן בין הנהלת כיל לבין ההסתדרות והוועדים. לטענת מקורות בכיל, ועד עובדי מפעלי ים המלח, בראשות ארמונד לנקרי, אינו מראה נכונות לפשרות שיביאו לסיום המשבר.

בכיל טוענים כי לעומת הוועד בראשות לנקרי, ועד העובדים של מפעל תרכובות ברום, בראשות אבנר בן סניור, מתון יותר בעמדותיו. לדבריהם, בתווך נמצא יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, ש"עמו היינו יכולים להתקדם לקראת פתרון, אך הוא כבול בידי הוועדים, ובמיוחד בידי הוועד של מפעלי ים המלח". עוד אומרים מקורות בכיל כי הנהלת החברה "הלכה כברת דרך לקראת העובדים, ורשימת העובדים המיועדים לפיטורים במסגרת ההתייעלות קוצצה מכמה מאות לכמה עשרות עובדים בלבד".

צילום: אליהו הרשקוביץ

הנהלת כיל שיגרה היום (ג') מכתב ל–1,250 העובדים המאורגנים במפעלי ים המלח, שבו האשימה את ועד העובדים כי הוא "מוביל לצערנו הרב קו קיצוני ביותר, שמונע הגעה להסכם בקרוב". במכתבה של הנהלת החברה צוין כי "השבועות האחרונים נטעו בהנהלה ובהסתדרות תקווה כי נפרצה דרך שיכולה להוביל להסכמה, אלא שהוועד מחסל באופן עקבי כל שביב של תקווה או רעיון פורץ דרך שהוסכם בין ההסתדרות להנהלת החברה. בכל פעם הוועד רומס את ההסכמות או מציב דרישות קיצוניות נוספות".

הנהלת כיל מפרטת את הדרישות שהציב, לטענתה, הוועד במפעלי ים המלח: התקנת מכשירי טלוויזיה וצפייה בשידורים במהלך העבודה בכל רחבי המפעל; היתר לעובדים לישון בחלק ממהלך משמרת הלילה, חרף הסיכון הבטיחותי הכרוך בכך ואף שבית הדין לעבודה אסר על העובדים לישון בזמן עבודתם בלילה; ביטול ההליכים המשמעתיים הננקטים כנגד שלושה מחברי ועד העובדים בגין עבירות שביצעו במסגרת עבודתם במפעל; דרישות כספיות (שאותן המכתב של ההנהלה אינו מפרט, אך הכוונה היא לדרישת הוועד שהעובדים יקבלו תשלומי פרמיה ובונוסים בגין ביצועים, וכן תשלומי פעילות רווחה גם עבור התקופה שבה מתקיימת השביתה); התנגדות לכל תוכנית התייעלות, והתנגדות להצעת ההנהלה שלפיה עובדים ינוידו בין מחלקות או בין מפעלים לפי צורכי החברה, ובתמורה לא יהיו פיטורים נוספים בחברה במשך שלוש השנים הבאות.

"הוועד נוהג בשחצנות, בחוסר אחריות ובבוטות, במטרה לכפות על הנהלת כיל מצב שבו הוא (הוועד) מנהל באופן מעשי את החברה וכדי לשמר את מעמדו החזק ואת מעמדם של כמה מקורבים לו", טענה ההנהלה במכתבה לעובדים.

בתגובה על טענות ההנהלה אמר לנקרי: "הנהלת החברה ממשיכה להמציא שקרים כדי להצדיק את התנהלותה הבריונית במהלך המשא ומתן, שאותו היא מנהלת שלא בתום לב. הנהלת כיל היא שמעלה דרישות חדשות, שעיקרן צמצום כוח האדם ושינויים ארגוניים שיחולו רק על העובדים המועסקים במסגרת ההסכם הקיבוצי שאותם מייצג הוועד. זה מעיד על כך שכיל פועלת כדי לצמצם ככל ניתן את הפעילות בישראל, כדי שתוכל להבריח את החברה לחו"ל בניגוד לתנאי מניית הזהב. אני מקווה שמשרד האוצר יתערב וישמור על אוצרות הטבע של המדינה".

דובר ההסתדרות סירב להגיב על הדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker