המלצות דו"ח של ועד העובדים בפלאפון: התקציב ייערך בתחילת השנה ורו"ח ינהל את החשבונות

דו"ח הבקרה הגיע בעקבות שמועות בנושא אי־סדרים כספיים שהתגלו בדו"חות ועד פלאפון ■ יו"ר הוועד, ברק לוי: "ההתנהלות תקינה למעט מספר עניינים טכניים"

טלי חרותי-סובר

עובדי פלאפון קיבלו אתמול מייל מפתיע מיו"ר הוועד, ברק לוי, מייל שהגיע בעקבות שמועות בנושא אי־סדרים כספיים שהתגלו בדו"חות ועד פלאפון. ההסתדרות לא הכחישה שנעשתה בדיקה, אך מיהרה להרגיע את העובדים: "בתום שנה ראשונה לפעילות ועד העובדים בחברת פלאפון, ביקש יו״ר איגוד עובדי הסלולר, ההיי־טק והאינטרנט, יקי חלוצי, לבצע בדיקה שגרתית האם הכל מתנהל כשורה - מכיוון שמדובר בוועד חדש.

"הבדיקה באה מתוך רצון לבדוק שחברי הוועד החדשים עומדים בכל הנהלים, ולא מתוך חשד כזה או אחר או תלונה שהגיעה. בימים האחרונים הניחה מחלקת ביקורת הוועדים של ההסתדרות את דו״ח הבדיקה - שמצביע על התנהלות תקינה, למעט מספר עניינים טכנים הטעונים שיפור בדו"ח הביקורת, אשר יטופלו".

במייל ששלח ראש הוועד (שחתום כיו"ר ועד העובדים הארצי, על אף שיש רק ועד אחד בחברה), מדווח ברק לוי לעובדי החברה על המלצות המבקר. ההמלצה הראשונה היא שבתחילת כל שנה ייערך תקציב שנתי. אך נשאלת השאלה מתי בדיוק אמור להיערך התקציב השנתי - אם לא בתחילת השנה.

ברק לויצילום: מוטי מילרוד

ההמלצה השנייה היא שרואה חשבון חיצוני ינהל באופן שוטף את הנהלת החשבונות - ושוב יש לתהות מי ניהל אותם עד כה. בנוסף לכך, הדו"ח קובע שהוועד ישתמש בשוברי תשלום כאמצעי בקרה נוסף - מה שמעלה את השאלה כיצד בדיוק שילם הוועד עד היום.

ההמלצה הרביעית היא דרישה מהנהלת פלאפון להעביר לוועד דיווח על כספי עובדים הנגבים עבור הוועד, ושוב - יש לתהות מדוע לא התבקש הדו"ח הזה עד היום, וכיצד הוועד ידע איזה סכומי כסף עומדים לרשותו ללא אותו דו"ח.

לוי ממשיך בלשון משפטית וכותב: "יודגש כי אין בהמלצות הנ"ל כדי להקים טענות כנגד טוהר המידות של ועד הפעולה היוצא". יש לציין כי לאחרונה נערכו בחירות ראשונות לוועד, לאחר שאת ההתאגדות עד אז ניהל ועד פעולה שמונה על ידי ההסתדרות. לוי גם מוסיף כי תוקם ועדת ביקורת מטעם העובדים, כאמצעי בקרה נוסף.

מהנהלת פלאפון נמסר: "אין תגובה". את תגובת לוי לא ניתן היה להשיג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker