הכללית מקצצת תנאים לעובדים עקב מצבה הכספי

יופחתו 3 ימים מהמכסה השנתית של ימי חופשה לעובדים, אחיות וכוח עזר, בעוד שמהרופאים יופחתו יומיים ■ הגירעון של שירותי בריאות כללית ל-2014 מוערך במעל ל-1.6 מיליארד שקל

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
חיים ביאור

עקב המצב הכספי הקשה, הוחלט בשירותי בריאות כללית, בניהולו של אלי דפס, להרע את תנאי ההעסקה של 30 אלף העובדים. הנהלת כללית הגיעה לסיכום עם ארגוני העובדים בכללית כי ממשכורת מאי 2015 יופחתו 3 ימים מהמכסה השנתית של ימי חופשה לעובדים, אחיות וכוח עזר, בעוד שמהרופאים יופחתו 2 ימי חופשה. כמו כן יקוצץ סכום מסוים מהתקציב המיועד לרווחה (כגון גיבושונים והלוואות לעובדים שנקלעו למצוקה).

הגירעון של שירותי בריאות כללית ל-2014 מוערך במעל 1.6 מיליארד שקל, בהמשך לגירעון בסך 1.4 מיליארד שקל ב- 2013 וגירעון בסך 1.2 מיליארד שקל שנה קודם לכן.

במכתב משותף לעובדים ששיגרו אתמול יו"ר ארגון העובדים פרוספר בן חמו, יו"ר ארגון הרופאים בכללית, ד"ר משה קוסטינר ויו"ר חטיבת בתי החולים בארגון רופאי הכללית, פרופ' חגי ציון, נאמר: "אנו פונים אליכם בשעה קשה זו, בה מערכת הבריאות הציבורית סובלת ממחסור תקציבי המתבטא בגירעונות קשים (...) בטרם נגיע לנקודת האל-חזור, החלטנו שהעובדים והרופאים יתרמו את חלקם בהבראת הקופה על ידי ניכוי חד פעמי של שני ימי חופשה מיתרת החופשה הצבורה וכן העברת סכום כספי מקרן הרווחה של העובדים אל קופת הכללית. נקטנו בצעד זה מתוך רגש אחריות ובמטרה למנוע פגיעה כבדה יותר בעובדים, כגון צמצום תקנים, פיטורים וקיצוצי שכר".

בן חמו אמר בתגובה כי עלות הקיצוץ לעובדים הוא 25 מיליון שקל. "הסכמנו לתרום למהלכי ההבראה לאחר שהנהלת הכללית הבטיחה לנו כי הוא חד פעמי ולא ילווה בשום אופן בפיטורי עובדים".

צילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker