בעקבות ההתנגדות לניוד עובדים: הנהלת כיל הפסיקה המו"מ עם הוועדים

ההנהלה מתנגדת לדרישת ועדי העובדים לבצע שינויים ברשימת המפוטרים

חיים ביאור

המשבר בכימיקלים לישראל (כיל) שוב מחריף. הנהלת החברה בראשות המנכ"ל אבנר מימון החליטה שלא להתייצב לפגישת המשא ומתן עם העובדים, שהיתה אמורה להתקיים היום (ג') בצהריים בבית ההסתדרות בתל אביב.

בפגישת המשא ומתן האחרונה, שהתקיימה אתמול (ב') התגלעו שתי מחלוקות חדשות. האחת נוגעת לדרישתה של הנהלת כיל ולפיה היא תוכל לנייד עובדים ממפעל למפעל או ממחלקה למחלקה בהתאם לצרכי החברה. בתמורה להסכמת הוועדים לניוד עובדים, הנהלת כיל הציעה שהיא תימנע מלפטר עובדים בשלוש השנים הקרובות. ואולם ועדי העובדים מתנגדים להצעה ודורשים ש"כל עובד יישאר במפעל בו הוא מועסק".

מחלוקת שנייה נוגעת לרשימת העובדים שיפוטרו מהחברות בקבוצת כיל שבהן תופעל תוכנית התייעלות: מפעלי ים המלח ותרכובות ברום. הוועדים דורשים להוציא עובדים ממרשימת המפוטרים ולהכניס אחרים במקומם. הנהלת כיל מתנגדת, בטענה שרשימת המפוטרים מבוססת על הצרכים המקצועיים של המפעלים.

צילום: דודו בכר

מנכ"ל כיל מימון הודיע במכתב ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על ההחלטה של הנהלת החברה שלא להופחיע לישיבת המו"מ היום – והפגישה בוטלה. הוא הוסיף כי רק לאחר לאחר שיקבל הבהרות בשני הנושאים הללו, יהיה מקום לקבוע פגישה נוספת בין ההנהלה לבין הוועדים וההסתדרות.

דובר ההסתדרות אמר בתגובה כי "הנהלת כיל בחרה לפוצץ את המו"מ שהתנהל בימים האחרונים, תוך הקצנת הדרישות שהציגה וחזרה בה מהסיכומים שהושגו בפגישות המרתוניות שהתנהלו. ההסתדרות תיפנה כעת לנשיאת בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע ותדווח לה על כך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker