ניצחון ראשון לדרעי

בוטל הסעיף המחייב עבודת אב לקבלת סבסוד במעונות היום

שר הכלכלה החדש לא יכול היה להתאפק וכבר בישיבתה הראשונה של הממשלה בוטל סעיף תעסוקת אב כקריטריון לסבסוד במעונות היום ■ מהיום יוכלו גברים חרדים להמשיך ללמוד, ולקבל סבסוד עבור ילדיהם שמתחת לגיל שלוש

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

על אף הנתונים הברורים המוכיחים כי בשנתיים האחרונות עלה מספר האבות העובדים בקרב חרדים, בין היתר בשל סעיף קריטריון הסבסוד במעונות היום, הדורש עבודת אבות, החליטה היום הממשלה בישיבתה הראשונה לבטלו. הסעיף בוטל ללא התנגדויות, גם לא של שר האוצר.

הנושא עלה על סדר היום לפנים משורת הדין, ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. הדבר קרה בניגוד לדעת בכירים במשרד האוצר.

אריה דרעי בכנסת, אתמול צילום: אוליבייה פיטוסי

סעיף הסבסוד המחייב תעסוקת אב, ולא רק תעסוקת אם, הוכנס לחוק לפני כשנתיים בתקופת הממשלה הקודמת. הרעיון שעמד מאחוריו היה לתמרץ אבות בכלל, וחרדים בפרט, לצאת לשוק העבודה על מנת להפחית את התשלום עבור גני הילדים. הייתה זו שיטת המקל והגזר – אב שיצא לעבודה לפחות עשר שעות בשבוע (המספר אמור היה לגדול במהלך השנים) – משפחתו תקבל סיבסדו גדול יותר מאשר משפחה שהאב אינו עובד. מנתוני משרד הכלכלה עולה כי מאז נכנסה התקנה לתוקף עלה מספר האבות העובדים החרדים שילדיהם במעונות היום של המדינה (ויצו, נעמת, אמונה וכן גנים פרטיים מפוקחים) בעשרות אחוזים בכל שנה.

הסעיף היה לזרא בעיני ש"ס, וביטולו הפך לאחד הסעיפים החשובים בהסכמים הקואליציונים שנחתמו לאחרונה, כל כך חשוב עד כי עלה כבר בישיבה הראשונה, ובוטל. מדובר בצעד ראשון של החרדים למחיקה שיטתית של כלל החוקים והתקנות שנכנסו לתוקף בתקופת שר האוצר הקודם יאיר לפיד.

הרישום למעונות היום שנפתח רק השבוע, למרות שמשרד הכלכלה היה ערוך לפתיחתו כבר לפני יותר מחודש, נדחה בשל אותו סעיף בהסכמים הקואליציונים, והשאלה אם ישאר בתוקף או יבוטל. הרישום נפתח ללא פרסום הקריטריונים לתמיכה. בימים הקרובים יוכל המשרד לפרסם גם את רשימת הקריטריונים שהפכה היום קצרה מעט יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker